Ana Sayfa Güncel Hain Saldırının Detayları

Hain Saldırının Detayları

Giresun-Şebinkarahisar karayolu Kanlıhan mevkiinde meydana gelen 1 astsubayın şehit olması 2 erin yaralanmasıyla sonuçlanan mayınlı saldırının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2010 Çarşamba 08:53
Hain Saldırının Detayları


Uzaktan kumandalı mayınlı saldırının gerçekleştiği Kanlıhan mevkiindeki bölge basın mensupları tarafından görüntülenirken, mayının yola değil yamaçtaki kayalara yerleştirildiği ortaya çıktı.

dereli terör saldırı

Teröristlerin Giresun-Şebinkarahisar karayolu Kanlıhan mevkiindeki yamaçta kayaya yerleştirdikleri mayını uzaktan kumandayla patlattıkları ve kaya ve taş parçalarının askeri aracın üzerine geldiği belirlendi. Saldırıya uğrayan askeri araç yapılan inceleme sonrası bölgeden çekilirken, yoldaki kaya parçaları, askeri aracın parçaları ve kan izleri dikkat çekti.

dereli terör saldırı

Olay yerine 500 metre mesafede bulunan Tamdere köylüleri, yaşanan saldırıyla ilgili yaptıkları açıklamada, "Önce büyük bir patlama sesi duyduk. Yol çalışmasından dolayı dinamit patlatıldığını sandık. Ancak daha sonra olay yerinden silah sesleri gelmeye başladı. Olay yerine yaklaştığımızda askerler ile teröristlerin çatıştıklarını gördük. Tedirgin olduk" dediler.

dereli terör saldırı

Öte yandan yolda geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken, askeri arabaların sürekli yol boyunca devriye gezdikleri gözlendi.


Kaynak: Ajanslar, Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber