Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Halis Akmen Anadolu Lisesi’nden Bir Başarı Daha

Halis Akmen Anadolu Lisesi’nden Bir Başarı Daha

2016 LYS sınavı Türkiye geneli resmi sonuçlarına göre ilçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi büyük başarı kazandı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 20:06
Halis Akmen Anadolu Lisesi’nden Bir Başarı Daha

2016 LYS sınavı Türkiye geneli resmi sonuçlarına göre ilçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Sözel, Türkçe-Matematik ve Sayısal alanlarının hepsinde Türkiye genelinin üstüne çıkarak büyük başarı kazanmıştır.

Birçok lise Türkiye ortalamasının altında kalmasına rağmen Alucra’da imkansızlıklar içinde imkan oluşturarak böyle büyük başarılara imza atan Fen Liseleri dahil birçok liseyi başarısı ve üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı ile geride bırakan okulumuzu idari ve öğretmen kadrosunu canı gönülden kutluyoruz.

Yaptığımız gözlemler sonucunda okulumuzun bu yılda yoğun bir YGS-LYS sürecinde olduğunu ücretsiz kurslarının devam ettiğini, deneme sınavları, öğrenci koçluk sistemi ve veli ev ziyaretleri ile dört bir koldan çalışmalarını yürüttüklerini görüyoruz.

Bu çalışmaları ile her yıl Alucra’da birçok öğrenciyi üniversiteli yapan Alucra gençliğinin ufkunu açan, büyük şehirlerde imkanlar içinde birçok okulun yakalayamadığı başarıyı gösteren özveri timsali eğitimcilerimizi tekrar kutluyor bu yıl ki zorlu süreçte başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
  • yorum2016-12-29 10:32:43İlhan BALKAN

    Çok kısa bir süre de olsa Alucra Halis Akman Çok Programlı Lisesinde çalışmış olmak öğretmenlik hayatımın en gurur duyduğum dönemlerinden biriydi.İdealizmin yaşanıp yaşatılması için çok uygun bir laboratuvar adeta.Başta AKMEN soyadını büyük bir onurla ve başarıyla taşıyan idarecilerime ve tüm eğitim kadrosuna canı gönülden başarılar diliyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İl Sağlık Müdürü Yeni Hastaneyi İnceledi

İl Sağlık Müdürü Yeni Hastaneyi İnceledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber