Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Gururla Sunar

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Gururla Sunar

Alucra Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi 2015 - 2016 Eğitim Döneminde LYS sınavında başarılı olan öğrencilerinin duyurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2016 Perşembe 11:40
Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Gururla Sunar

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi Bütün Öğrencilere Üniversiteli Olmayı Vaad Ediyor

İlçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi her yıl gösterdiği başarı çıtasını bu yıl daha da yükselterek büyük bir gurur tablosuna imza attı.

Bu yıl YGS’ye giren 32 öğrenciden tamamı bir yüksek öğretim programına yerleşecek puanı aldı. Tercih yapan 30 öğrencinin 30’u fakülte ve yüksekokullara yerleşti.

2 öğrencileri  fakülte kazanacak puana sahip olmalarına rağmen bir yıl daha şanslarını denemek istedikleri için tercih yapmadı.

Halis Akmen Çok Programlı Lisesi’nden Büyük Başarı

Büyük şehirlerde tam öğretmen kadrosu gelişmiş imkanlarla ve dershane desteğiyle yakalanamayan başarı merkezden uzak, dershanesiz, eksik öğretmen kadrosuyla tabiri caizse el ücrada bir okulda yakalandı. Okul kendi imkanlarını kullanarak dershane ve öğretmen eksikliklerini kendi çabasıyla kamufle etti ve başarının her koşulda yakalanabileceğini gösterdi.

Okul Müdiresi Rabia AKMEN okulda son yıllarda sistemli hale gelen üniversite hazırlıklarının veriminin alındığını belirtti. Her yıl takviye hazırlık kursları, yarı yıl kampları, periyodik denemeler yapıldı. Öğrencilerin test, deneme, hazırlık kitabı ihtiyaçları karşılandı. Bu başarının sistemli bir sürecin ürünü olduğunu belirterek bu öğrenciler üzerinde emeği olan bu süreçte okulumuzda çalışan, ayrılan, halen çalışmaya devam eden, aralarına yeni katılarak ilk heyecan ve enerjilerini kendileriyle paylaşan tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek bunun bir ekip başarısı olduğunu yineledi. İlköğretimden mezun olan ilçemiz öğrencilerinin birçoğunun ilçe dışına çıkmasına rağmen geriye kalanlarla bu büyük başarıların yakalandığını belirtti.

Tercih Yapan Herkes Kazandı

Çok iyi üniversite ve bölümlere yerleşen bir çok öğrencilerinin olduğunu söyleyen Okul Müdiremiz  ortaöğretimi bitiren öğrencilere seslenerek başarıyı uzakta aramamalarını sırf ilçe dışına çıkmak adına yanlış tercihler yapmamalarını başarının istenildiği takdirde Alucra’da ve okullarında yakalanacağını vurguladı. İlköğretimde başarılı öğrencilerin ilçe dışına çıkmasına rağmen geriye kalan öğrencilelerle bu büyük başarılara imza atan okulumuzu idareci ve eğitimci kadrosunu kutluyor, Alucramızın gençlerinin yollarını aydınlattıkları için çok teşekkür ediyoruz.

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesini Tercih Eden Üniversite Kapısını Aralıyor

Gurur Tablosu

YORUMLAR
 • yorum2016-10-05 03:04:19Halil Türk

  Tıp veya Hukuk Fakültesi tercih eden olmamış mı acep. Etse iyi olurdu?

 • yorum2016-08-12 15:36:08Kadir Bekiroğlu

  Herşeyden önce bu öğrencilerin böylesine başarılara imza atmasında öğretmenlerimizi bilhassa da okul müdürü değerli Rabia Hocamızı tebrik ediyorum. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözü ne de güzel bir söz. İşi gücü eğitim olan idealist eğitimcilerimizi kutlarım. Allah sayılarını artırsın, ilçemize hayırlı olsun.

 • yorum2016-08-11 14:46:52İLHAN BALKAN

  ÇOK KISA BİR ÇALIŞMA DÖNEMİNDE BİRLİKTE OLDUĞUM TÜM DOSTLARA VE MESLEKTAŞLARIMA SELAM EDER, BAŞARILARINIZIN DAİM OLMASINI DİLERİM.

 • yorum2016-08-11 07:40:42Dilek ulucak Karataş

  Hayırlı olsun Rabbim başarılarının devamını nasip etsin inşallah

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber