Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Halis Akmen ÇPAL Beslenme Dostu Okul

Halis Akmen ÇPAL Beslenme Dostu Okul

İlçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi okullarda çağımızın sorunu olan obezite ile savaş ve dengeli beslenmeyi amaçlayan proje çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 10:42
Halis Akmen ÇPAL Beslenme Dostu Okul

İlçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi okullarda çağımızın sorunu olan obezite ile savaş ve dengeli beslenmeyi amaçlayan Beslenme Dostu Okul Projesine başvuru yaparak çalışmalarına başladı.

Beyaz Bayrak sahibi olan okulların başvuru yapabildiği Proje kapsamında öğrencilere kahvaltı alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir gün bütün sınıflarda kahvaltı saati yapıldı. Ayrıca bu kapsamda bir gün öğleden sonra yine tüm sınıflarda meyve saati yapılarak öğrencilere meyve yemenin önemi anlatıldı.

Okulda öğrencilerin dikkatini çekecek alanlara görsel yönden çarpıcı afişler sloganlar uyarılar asılarak sağlıklı beslenme konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıldı. Yine okulumuz  öğretmeneleri tarafında öğrencilere sağlıklı beslenme,düzenli spor alışkanlığı konularında seminerler verildi.Bu doğrultu da okul konferans salonunda "Sağlıklı yaşamda spor mu önemlidir yoksa beslenme mi" temalı bir münazara düzenlenerek bütün öğrencilere sunuldu. Beden Eğitimi derslerinde yıl boyunca sağlıklı yaşamda sporun önemini vurgulayan etkinlikler düzenlendi. Yıl içinde düzenlenen santranç,futbul,masa tenisi,voleybol,basketbol turnuvası katılımcı ve derece giren öğrencileri ödüllendirilerek spor alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldı.

Biz de çağımızın sorunu olan sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında duyarlılık göstererek öğrencilerine sağlıklı yaşam alışkanlığı kazandırmaya çalışan okulumuzu bu duyarlılığından ötürü tebrik ediyor, okulun sadece akademik bilgi vermekten başka görevleri olduğunu bir kez daha örnek olarak hatırlattıkları için çok teşekkür ediyoruz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber