Ana Sayfa Güncel Halis Akmen ÇPAL Hollanda'da Eğitimde

Halis Akmen ÇPAL Hollanda'da Eğitimde

Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Öğretim Liderliği Eğitimi" adlı Erasmus projesinde proje ortağı oldu.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2016 Pazartesi 19:17
Halis Akmen ÇPAL Hollanda'da Eğitimde

Proje kapsamında Okul Müdürü Rabia Akmen, Müdür Yardımcıları Ercan Konakçı, Mustafa Aydın ve Matematik Öğretmeni Ömer Faruk Karakaya Hollanda -Amsterdam'da bir haftalık eğitime katıldı.

Eğitim esnasında Hollanda dışında Fransa, Belçika ve Almanya'ya düzenlenen gezilerle oralarında eğitim sistemleri hakkında bilgi sahibi olundu. Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi ilçemizde yine bir ilke imza attı ve ilçemiz sınırlarında ilk defa yurtdışı projesi hazırlayan okul oldu.

Okul Müdürü Rabia Akmen bu projenin çok faydalı olduğunu birçok ülkenin eğitim sistemleri hakkında bilgi edindiklerini bunları kendi okullarında uygulama fırsatı yakaladıklarını vurguladı. Bu yılda iki tane Avrupa Birliği projesi hazırladıklarını vurgulayan müdiremiz bu projelerle meslek bölümü öğretmen ve öğrencilerini birçok Avrupa ülkesine yollayarak staj yapma imkanı sağlayacaklarını belirtti.

Biz de ilçemiz okulları içinde ilk defa Avrupa birliği projesi hazırlayarak yurt dışına açılan okulumuzu tebrik ediyor diğer okullarımız için de örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber