Ana Sayfa Ekonomi Halkımızın Bankası Halk Bankamızı Geri İstiyoruz

Halkımızın Bankası Halk Bankamızı Geri İstiyoruz

Halk Bankası ilçemizde kurulduğu 1973 yılından 2002 yılına kadar hizmet vermiştir. İlçemizde bulunduğu yıllarda ilçe ekonomisinin en önemli yapı taşlarından bir tanesiydi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2009 Pazartesi 20:29
Halkımızın Bankası Halk Bankamızı Geri İstiyoruz

2001 yılında patlak veren Ekonomik Kriz, finans ve bankacılık sektörünün büyük yaralar almasına sebep olmuştur. Türkiye genelinde bir çok banka tasfiye edilmiş, kamu bankalarında da küçülmek adına şubeleri kapatılmıştır.

Alucra Halk Bankasıda yaşanan ekonomik krizden nasibi almış Halkbank Genel Müdürlüğünce Türkiye'de kapatılan 200 küsür şubeden biri olmuştur. Finans ve Bankacılık sektörü yaşanan krizi lehine çevirmeyi başarmış son bir kaç yıldırda ülke ekonomisine önemli kazançlar sağlamıştır. Kamu bankaları (Ziraat-Halk-Vakıflar) kapattıkları şubeleri yeniden açmaya başlamıştır.

Alucra Halkbankası Yeniden Açılacak mı?

Alucralı bankasını geri istiyor! Suşehrinde de kapatılan Halkbankası ilçe esnafının talebi üzerine tekrar açılmış ve hizmete başlamıştır. Bunun gibi bir çok örnekte mevcuttur.

Halkbankasının tekrar ilçemize açılması Esnaf, emekliler ve mevduat sahipleri tarafından arzu edilmektedir. 500 bin Alucralı Türkiye'nin ve Dünyanın muhtelif yerlerinde yaşamını sürdürmekte buna bağlı olarak Alucra geldiklerinde Halkbankasının bulunmayışının eksikliğini hissetmektedir. Bu eksiklik Alucralıların Halkbankasından uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

Sayın Milletvekili Nurettin CANİKLİ ve Halkbankası bünyesinde önemli görevlerde bulunan Alucra'lı hemşehrilerimize büyük görevler düşmektedir. Alucra'da açılacak olan Halkbankasının ilçe ekonomisine ivme kazandıracaktır. Halkbankasının Alucra'ya açılmasıyla beraber işadamalarımız, emekliler ve mevduat sahipleri Halkbankasındaki hesaplarını aktif hale getirecektir.


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber