Ana Sayfa Siyaset Halkın Avukatı CHP'den Aday Adayı

Halkın Avukatı CHP'den Aday Adayı

Uzun yıllar Halkın Avukatı köşesi adıyla Akşam gazetesinde yazılar yazan gazeteci hemşehrimiz Mustafa Dolu Chp İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 12:59
Halkın Avukatı CHP'den Aday Adayı

Alucra hemşehrimiz Mustafa Dolu ağabeyimiz Chp İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. 29 mart yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan hemşehrimiz, şimdi ise Ankara'nın yolunu tutmak için siyasi çalışmalarını yürütüyor.


Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Dolu 1 Mayıs 1949 yılı Alucra doğumlu. İstiklal Savaşı Gazisi Ali Çavuş ile Hacı Hasan Efendi'nin torunu, Hacı Hasan Dolu'nun oğlu. Ziraat Okulu ve Siyasal Bilgiler Fakültelerini bitirdikten sonra Tarım, Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı bünyesinin çeşitli yönetim kademelerinde ve teftiş kurulunda görev almıştır.

Gazeteciliğe 1970 yılında Günaydın Gazetesi Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi olarak başladı. Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin kurucu üyeliği, Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin İstanbul Şube Başkanlığı ve Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanlığı -halen GYK üyesiyim, çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin kurucu üyeliği ve yöneticiliği görevlerinde bulundu.
 
1995 yılında AKŞAM Gazetesi'nin Haber Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Halen, Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, "Halkın Avukatı" köşesinin yazarıdır.
 
Başta Bülent Dikmener Haber Ödülü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışından birçok gazetecilik ödülleri almıştır.  Türkiye Gazeteciler Derneği üyesi ve İstanbul Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Alucrahaber.com olarak değerli hemşehrimiz Mustafa DOLU ağabeyimize çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber