Ana Sayfa Güncel HALKIN DUASINI ALAN KAYMAKAM

HALKIN DUASINI ALAN KAYMAKAM

Eski Çamoluk ve şimdi Havran Kaymakamı ve sitemizin yazarlarından olan FATİH GENEL "Yılın Kaymakamları" arasnda yer almanın yanı sıra anı yarışmasında da ödüle layık görüldü.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2010 Çarşamba 19:47
HALKIN DUASINI ALAN KAYMAKAM
Abdullah Gül, "10 Ocak İdareciler Günü" dolayısıyla Türk İdareciler Derneği'nin Rixos Otel'de düzenlediği toplantıya katıldı. Cumhurbaşkanı, dernek tarafından yaptıkları çalışmalar nedeniyle başarılı bulunan 5 kaymakama da ödüllerini verdi. Şırnak-İdil Kaymakamı Adem Kaya, Amasya-Gümüşhacıköy Kaymakamı Yasin Özcan, Karabük-Yenice Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli, Erzincan-İliç Kaymakamı Yusuf Karaloğlu ve Balıkesir-Havran Kaymakamı Fatih Genel, ödüle hak kazanan idareciler oldu.


İşte yılın başarılı kaymakamları

Halen Şırnak-İdil"de görev yapan Adem Kaya, Konya-Altınekin kaymakamlığı görevini yürütürken KÖYDES imkanlarını etkin biçimde kullanarak kırsal alanın ulaşım ve içme suyu sorunlarını çözdü. Kuraklığın etkin olduğu bölgede uygulanan proje ile daha az su ile daha fazla ürün elde edilecek altyapı ve eğitim seviyesine ulaşıldı. Amasya-Gümüşhacıköy"de görev yapan Yasin Özcan ise Erzincan-Kemaliye kaymakamlığı sırasında, ilçenin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerin korunması, doğa sporlarının yaygınlaştırılması gibi çalışmalarla ödüle layık görüldü.

Eğitimde verimliliği artırmak için vatandaş ve sivil toplum kuruluşlarının katkısını sağlayan Karabük-Yenice Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli"ye ödül verilirken, "Yenice ormanları doğa yürüyüş parkurları projesi" özellikle dikkate alındı. Söz konusu projede, 397 km"lik parkur GPS desteği ile hazırlandı, kamping ve dinlenme tesisleri inşa edildi. Erzincan-İliç Kaymakamı Yusuf Karaloğlu"na ödül verilirken Sivas ile İmranlı ilçesindeki görevi sırasında özellikle eğitim altyapısına sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaştan kaynak sağlanmasına yönelik çalışmaları dikkate alındı.

HALKIN DUASINI ALAN KAYMAKAM

Eski Çamoluk Kaymakamı olan, Balıkesir-Havran Kaymakamı Fatih Genel ise anı yarışmasında "Hanım Gelin" isimli anısıyla ödüle layık görüldü. Havran Kaymakamı Genel, bir köy gezisi sırasında, suyu, elektriği olmayan tek odalı bir evde yaşayan yaşlı kadının hayat hikâyesini dinler. Kadının eşinin yıllar önce askerde bir deniz kazasında şehit olduğu öğrenilir. Zor şartların giderilmesi için yaşlı kadına yeni bir ev yapılması teklif edilir. Ancak kadın, "Ben bu eve gelin geldim, burada hatıralarım var." diyerek, bunu reddeder. Ancak Kaymakam Genel, kadını ikna eder. Bu şekilde başka evlerin de bulunduğu tespit edilir ve toplam 42 ev devlet desteği ile yenilenir. Türk İdareciler Derneği, ödüle bu kategoride Genel"i layık görürken, "Anıda, "Allah bu devlete ve millete zeval vermesin" dualarının alınması anlatılmıştır." notunu da düştü.

Fatih Genel'in ödüle layık görülen HANIM GELİN isimli yazısı sitemizin YAZARLAR bölümünde yer alan FATİH GENEL başlığının altına eklenmiştir.

Kaynak: Zaman
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber