Ana Sayfa Eğitim / Sağlık HASTAHANELERİN FARK ÜCRETLERİNE DİKKAT

HASTAHANELERİN FARK ÜCRETLERİNE DİKKAT

Özel ve vakıf hastanelerinde tedavi olurken ödenen fark ücretlerinde yeni dönem başladı. Bugünden itibaren özel ve vakıf hastanelerine gidenler sınıfına göre para ödeyecek.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2010 Pazartesi 10:32
HASTAHANELERİN FARK ÜCRETLERİNE DİKKAT

Daha önce yüzde 30'da sabitlenen fark ücretleri yüzde 70'e kadar çıkarıldı.

Muayene için bugüne kadar 7,5 lira ödeyen hasta, A sınıfı hastaneye giderse 17,5 lira cebinden para ödeyecek, cebinden çıkan para 10 lira artacak. Diğer tedavilerde bu rakam daha da yükselecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni puanlama listesine göre, yüksek fark alacak hastane sayısı artarken, düşük fark alacakların sayısı azaldı. A sınıfına 19 sağlık kuruluşu daha yükseldi. Böylelikle yüzde 70 fark alma yetkisi verilen hastane sayısı 97'ye çıktı.

Yüzde 60 fark alacak hastane sayısına da 13 kuruluş daha eklendi. C sınıfında ise 124 hastane yer alırken, hastalardan yüzde 40 fark isteyecek D sınıfına 36 hastane girebildi. Yüzde 30 fark alabilecek hastane sayısı ise 3'de kaldı.

Kurum, hastanelerin alabilecekleri farkları resmi internet sitesinde yayımladı. Vatandaşlar buradan www.sgk.gov.tr adresinden bakıp ne kadar para ödeyeceklerini öğrenebilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Önemli Şahsiyetler Sınıflarda Yaşıyor

Önemli Şahsiyetler Sınıflarda Yaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber