Ana Sayfa Ekonomi Hava Limanı Projesine Yoğun İlgi

Hava Limanı Projesine Yoğun İlgi

Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için yapılması planlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapılacağını ilişkin söz verdiği havaalanı için açılan ihale büyük ilgi gördü. İhaleye Türkiye'nin sayılı firmalarından 6'sı konsorsiyum olmak üzere 12 firma teklif verdi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 12:06
Hava Limanı Projesine Yoğun İlgi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde 50 yıllık bir tartışma konusu olan, Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için yapılması planlanan havaalanı sorunu artık gün sayıyor. Yarım asırlık tartışma sürecinde 9 cumhurbaşkanı, 32 başbakan, 43 ulaştırma, 43 bayındırlık bakanı eskiten Ordu-Giresun Havaalanı nihayet gerçek oluyor. Ordu-Giresun Havaalanı için Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından açılan ihaleye Türkiye'nin sayılı firmaları büyük ilgi gösterdi. 18 Şubat'ta başlayan teklif verme süresi 4 Mart'ta doldu. 4 Mart akşamı itibariyle ihaleye 12 firma başvurdu. Bu firmaların 6'sı konsorsiyum şeklinde 6'sı ise tek başına teklif verdi.

"BAŞBAKAN ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYOR"

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Ordu-Giresun Havaalanı ihalesine olan ilginin kendilerini de mutlu ettiğini dile getirdi. Güler, başvuran firmaların Türkiye'nin sayılı firmalarından olduğunu belirterek, "Şimdi bu firmaların mali yeterlilik durumları değerlendirmeye alınacak. Süratle tamamlanacak olan inceleme ve analizler sonunda 12 olan firma sayısı, mali yönden en güçlü, kadro ve ekipmanı en fonksiyonel 5 firmaya düşürülecek. Bu 5 firma arasında yapılacak ikinci bir değerlendirme sonunda ihaleyi alan firma ilan edilecek. Tüm bu çalışmalar arkadaşlarımız tarafından süratle tamamlanacak. Gerek sayın Başbakanımız, gerekse Ulaştırma Bakanımız ve AK Parti milletvekili olarak bizler süreci çok yakından takip ediyoruz. Özellikle bu yatırımın bölgemize kazandırılması için kararlılığını ortaya koyan sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın da havaalanı olayını çok yakından takip ettiğini biliyoruz. Kimse merak etmesin havaalanı süreci tıkır tıkır işliyor. Bu güzel yatırımı Ordu ve Giresun'a kazandıracağız" dedi.

HAVAALANI İÇİN 12 FİRMA TEKLİF VERDİ

Teklif Veren Firmalar şu şekilde sıralandı, "Mön İnşaat, Maktaş İnşaat ve Özaltın İnşaat iş ortaklığı, Alsim Alarko inşaat, EKO inşaat, Utay İnşaat ve Depar İnşaat iş ortaklığı, Makyol İnşaat, Aryapı ve Güriş İnşaat iş ortaklığı, Alfen İnşaat, Sigma İnşaat, YDA İnşaat ve İkiz İnşaat iş ortaklığı, Cengiz İnşaat ve İçtaş İnşaat iş ortaklığı, TAV Tepe Akfen İnşaat, Genç İnşaat,  Yüksel İnşaat, Limak İnşaat ve Kolin İnşaat iş ortaklığı."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber