Ana Sayfa Genel Havaalanı 3 yıla tamam

Havaalanı 3 yıla tamam

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli beraberinde bulunan AK Parti Giresun ve Ordu il teşkilatlarının katılımıyla Ordu-Giresun Havaalanı'nın yapılacağı Gülyalı mevkiinde basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2011 Çarşamba 10:03
Havaalanı 3 yıla tamam
AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli yaptığı açıklamada hayalin gerçeğe dönüşmekte olduğunu ve muhalefetin Giresun ve Ordu adına kimyasını bozacak bir gelişmenin yaşandığını söyledi.

Canikli açıklamasında, “Bugüne kadar onlarca hükümet ve bakan gelip geçmiş ama iki ilin hayal projesi adına önemli bir gelişme gösterememiş ciddi bir adım atılamamıştır.1990’lı yıllarda Giresun ve Ordu Valiliklerinin girişimleri sonucu halk desteği ile bir takım girişimler yaşansa da halktan toplanan paralarla yapılamayacağı görülmüştür.

AK Parti iktidara geldiğinde ise hemen Ordu Giresun Havaalanı’nı gündeme alamadık. Çünkü Giresun’un havaalanından önce yarım kalan tamamlanması gereken yatırımları ve öncelikli alması gereken hizmetler vardı. Ancak 2007 yılında ise ilk defa hükümetimizin gündemine aldığımız Ordu Giresun Havaalanı için 2011 yılını öngörüyorduk. Şimdi o zaman gelmiştir ve yaptığımız girişimler sonucu Şubat 2011 yılının şubat ayında ödeneği çıktı. Mart ayında ise yeterlilik ihalesi yapıldı ve 7 firma yeterlilik ihalesini kazandı. Mayıs ayının 30’unda ise yeterlilik ihalesini kazanan firmalar arasında yapılan ihalede Cengiz ve İÇTAŞ firması 144 milyon TL’lik teklifiyle ihaleyi kazanan firma oldu. Yaklaşık bir, iki ay içerisinde ise temel atma aşamasına gelinmiş olunacaktır. Öngörümüz 2 yıl içerisinde bitebileceğidir. Fakat buna rağmen temkinli yaklaşarak 3 yıl diye ifade etmekte fayda vardır. 3 yıl içerisinde Ordu Giresun Havaalanı’ndan uçabileceğiz” dedi.

Muhalefetin elindeki en önemli kozlardan birinin yok olduğunu da ifade eden Canikli; “Bu Muhalefetin kimyasını bozacak bir gelişmedir. Ancak biz kendi adımıza değil, Giresun ve Ordu illerinin geleceği adına muhalefetin teşekkür etmesini bekliyoruz”dedi.


Giresun Ekspres
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber