Ana Sayfa Güncel Hayvancılık Geliştirilecek

Hayvancılık Geliştirilecek

Giresun İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Çetiner, ilimizde hayvancılığın gelişmesi için birliklerinin üyelerine yönelik, süt verimi yüksek hayvanların temin edilmesi amacıyla, T.C. Ziraat Bankası Trabzon Bölge Başkanlığı ve birlikleri arasında 05 Kasım Cuma günü protokol imzalandığını ifade etti.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2010 Çarşamba 11:47
Hayvancılık Geliştirilecek

Çetiner yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Protokolü Ziraat Bankası’nı temsilen Bölge Başkanı Emin Çubukcı ve Tarımsal Bankacılık Bölüm Müdürü Mesure Kırmacı, Birliğimizi temsilen ise Yönetim Kurulu Başkanı Talat Çetiner ve Yönetim Kurulu Üyesi Reha Sarıdoğan imzalamıştır.

İmza törenine Ziraat Bankası Operasyon Bölge Müdürü Ferdi Ali Eker, Ziraat Bankası Giresun Merkez ve İlçe Şube Müdürleri, Tarım İl Müdürlüğünü temsilen, Tarım İl Müdürü Muhammet Hakyemez, Destekleme Şube Müdürü Harun Kabaoğlu, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Hakkı Yılmaz ve Birliğimiz Sorumlu Müdürü Hayati Akkoyun katılmıştır.

Projenin amacı; mevcut hayvan sayısını 10 baş ve üzerine çıkarmak isteyen, elinden bulunan verimi düşük hayvanların yerine verimi yüksek olan safkan hayvanlardan almak isteyen veya süt hayvancılığına yeni başlayacak olan çiftçilerimizin yatırıma yönelik ahır yapımı, hayvan alımı, süt sağım makinesi ve süt soğutma tankı da dâhil olmak üzere her türlü yatırım ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Çiftçilerimizin Ziraat Bankasından sıfır faizli, ilk yılı ödemesiz olmak üzere yedi yıl vadeli kredi kullanmasını sağlayarak kullandıkları kredi karşılığında Birliğimiz tarafından süt sağım makinesi, süt soğutma tankı ve safkan süt hayvanı temin edilerek, çiftçilerimize sütlerinin pazarlanması garantisi de verilerek çiftçilerimizin üretim miktarını artırmayı, dolayısıyla da gelir düzeylerinin artırılması hedeflenmektedir.

Projeden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin en kısa sürede Birliğimize müracaat etmeleri hususu önemle rica olunur.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber