Ana Sayfa Ekonomi HEKİM SÜT'ten Süt Hayvancılığına Destek

HEKİM SÜT'ten Süt Hayvancılığına Destek

Giresun'un tek süt ürünleri fabrikası olan Hekim Süt, hayvancılık destekleme primlerinin, hayvancılığın geleceği açısından umut verici olduğu değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2011 Çarşamba 11:34
HEKİM SÜT'ten Süt Hayvancılığına Destek

Giresun’da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne üye hayvan sahiplerine hayvancılık destekleme primi olarak 800 bin lira dağıtılacak olması, kurulduğu günden bu yana süt hammaddesi sıkıntısı çeken Hekim Süt tarafından olumlu bir gelişme olarak karşılandı.

2010 rakamlarına göre; İlimizdeki besi ve süt hayvanı sayısı ile çiftçilerimizin yararlandığı destekleme bedellerinin önceki yıla göre % 90’lara varan oranlarda arttığına dikkat çeken Hekim Süt Endüstrisi Gıda ve Yapı Sanayi Ticaret A.Ş Genel Müdürü Sedat Murat Bayrak, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile süt ve besi hayvancılığının gelişmesi için sürekli iletişim içinde olduklarını söyledi.

“HEKİMİNİZE GÜVENİN”

Yazılı bir açıklama yaparak Birlik başkanı Telat Çetiner’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya yönelik değerlendirmelerde bulunan Genel Müdür Bayrak, “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin kayıtlarına göre Giresun’da yaklaşık 10 bin 300 başı inek ve düve olmak üzere toplam 13 bin baş hayvan bulunmaktadır. Süt hayvancılığı ile ek bir gelir elde etmek ya da tamamen geçimlerini bu işle sağlamak isteyen insanlarımızın, üretimlerini değerlendirebilme konusunda Hekim Süt olarak her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız. Üreticilerimizin üretmiş oldukları sütler, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada işletmemiz tarafından hak ettiği bedelden alınarak, en iyi şekilde değerlendirilecektir. Üreticilerimiz hayvancılık desteklerinden yararlanmak için ilgili kurumlara başvurup bilgi almalıdırlar. Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden yararlanma sayısı arttıkça ilimizde hayvancılık gelişecek, süt onlar için daha karlı bir kazanç kapısı olacaktır”, dedi ve üreticilere şöyle seslendi: Hekim Süt olarak yöremizin tüm sütüne talibiz.  "Hekiminize Güvenin…"YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber