Ana Sayfa Güncel Helikopter Pilotu Faciayı Önlemiş

Helikopter Pilotu Faciayı Önlemiş

Alucra düşen askeri helikopterin pilotu Yarbay Hilmi Özer'in, kuleye arıza bildirimi yaptığı ve düşüş sonrası patlamayı önlemek için yakıt boşalttığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2016 Çarşamba 23:07
Helikopter Pilotu Faciayı Önlemiş

Alucra'ya bayramlaşmaya giden jandarma komutanları ile eş ve çocuklarının bulunduğu askeri helikopter Giresun'a dönüşü esnasında Tohumluk Köyünde düştü. Olayda 7 kişi şehit oldu, 8 kişi yaralandı. Düşen helikopterin pilotunun, ölmeden önce kuleden helallik istediği öğrenildi. Öte yandan askeri kaynaklar; "Helikopterin pilotu, yakıt tahliyesi yaparak şehit sayısının artmasını önledi" değerlendirmesinde bulundu.

YAKITI BOŞALTIP FACİAYI ÖNLEMİŞ

Alucra ilçesinde düşen askeri helikopterin pilotu Yarbay Hilmi Özer'in, kuleye arıza bildirimi yaptığı ve düşüş sonrası patlamayı önlemek için yakıt boşalttığı öğrenildi. Bölgedeki askeri kaynaklar, kurtarma planı için bilgiler gönderen pilotun 'helallik' istediğini öne sürdü.

PİLOT'TAN KULEYE: HAKKINIZI HELAL EDİN

Bölgedeki askeri kaynaklara göre, pilot düşmeden kuleye arıza bildirimi yaptı. Kurtarma planı için bilgiler gönderen pilot 'Helallik' istedi. Yere çarpma sırasında patlama olmaması için yakıt tahliyesi gerçekleştirdi.

"AĞAÇLARI HAMAK OLARAK KULLANDI" ŞEHİT SAYISININ ARTMASINI ÖNLEDİ

Olabildiğince yumuşak iniş yapmak için havacılık tabirinde "Ağaçları hamak olarak kullanmak" yolunu seçti. Askeri kaynaklar, bu yöntemin şehit sayısının daha fazla artmasını önlediğine dikkat çekti.

ÖN RAPOR 1 AY İÇİNDE HAZIRLANACAK

Olaydan sonra Erzincan ve Malatya'dan 2 helikopter ve bir insansız hava aracı bölgeye gönderildi. 14 kişilik ekip bugün bölgede inceleme yapacak. Ekibin ön raporları bir ay içerisinde, kesin raporu 3 ay içerisinde hazırlamaları bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber