Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Hem Zinde Hem Formda Kalın

Hem Zinde Hem Formda Kalın

Spor demek enerji demektir. Hem fazla kilolardan kurtulmak hem de formda görünmek için yapacağınız spor sizi hedeflerinize ulaştıracak tek alternatiftir.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2016 Pazartesi 11:04
Hem Zinde Hem Formda Kalın

Spor yaparken her insanın aklında iki farklı düşünce vardır. Birinci düşünce fazla kilolardan kurtulup daha sağlıklı bir yaşam biçimini desteklemek, ikinci düşünce ise sürekli spor yaparak hem zinde hem formda kalmak düşüncesidir. Bir sporcunun antrenman boyunca en çok ihtiyaç duyacağı olgulardan bir tanesi protein desteği olacaktır. Saf ve sağlıklı bir şekilde alınan protein, yapılan spor boyunca ekstra enerji açığa çıkmasına yardımcı olacaktır. Kas gelişimini desteklemek ve hızlandırmak için kreatin ile desteklenen saf proteinler, sporcuların başarı oranlarını yüzde yüz bir şekilde etkileyecektir. İhtiyacınız olan enerji daha fazla spor yapmanıza ve yağ yakımına sebep olabileceği gibi kas gelişimini de destekleyecektir. Bunun için temel protein kaynağı olarak gösterilen whey proteinlerinden yararlanabilirsiniz. Muscletech Nitro Tech temel protein kaynağı olan whey proteinlerinin izoleleridir. Muscletech Nitro Tech, tek servisinde 30 gram protein 2 gram karbonhidrat ve 1,5 gram yağ içerir

Ekstralardan Yararlanın

Nitro Tech, klinik araştırmaları sonucunda ortaya çıkmış ve 3 gram kreatin monohidrat içermesiyle dikkat çeker. Kas gelişimini artırmada en etkili yöntem olan kreatin ve whey proteinlerinin bir arada kullanılması sporcularda etkili bir yöntem olarak kanıtlanmış ve performans artışına sebep olmuştur. Öyle ki bench press ağırlığını 15 kg artırabilen sporcular etkisini en iyi şekilde görmeye başlamıştır. Bu ürünü kullanan sporcular 6 haftalık süreçte 4 kilo kütle kazanırken sıradan whey proteinleri ile bu oran yalnızca 2,3 kilogramda kalmıştır. Nitro Tech’in bir diğer artısı ise alanin, glisin ve taurini birlikte barındıran ilk protein kaynağıdır. Alanin maddesi yoğun antrenmanlarda enerji üretimi için kullanılan glikozun üretimi için gerekli bir maddedir. Dolayısıyla antrenman sonrası alanin desteği sağlamak vücutta ki kas yıkımını önlemeye yardımcı bir etki bıraktığı gibi protein sentezini artırmaya da fayda sağlamaktadır. Alanin kadar önemli olan Glisin de biyolojik bileşenlerin oluşturulmasında önemli bir amino asittir. Taurin ise kaslarda ikinci en bol bulunan amino asittir ve hücre hacimlenmesine yardımcı olur.

Kullanımı

Muscletech Nitro Tech kolay kullanımı ile destek çeker. 120-180 ml soğuk su veya yağsız beyaz süt ile karıştırılarak kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken husus ise antrenman sonrası ve öğün aralarında kullanılması olacaktır. Günlük 8-10 bardak su ile tüketeceğiniz bu üründen en iyi sonucu 6 haftalık periyotta 4 ölçek olarak kullanabilmeniz fayda sağlayacaktır.

Sporcu Besinlerinin Etkileri

Sporcu besinleri spor yapan insanlar için olmazsa olmazlar arasında kendine yer bulur. Vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat, yağ, amino asit, magnezyum gibi maddeleri kolaylıkla alabilmenizi sağlayacak olan Sporcu Besinleri vücuda sağladığı yararlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Her geçen gün artış gösteren obezite gibi sorunlar zamanla istenmeyen problemlerin ortaya çıkmasına olanak tanıyacaktır. Bu istenmeyen durumlar ise kalp, tansiyon, şeker gibi rahatsızlıkların başlangıcı sayılabilir. Sağlıklı bir beslenme ile sorunları atabileceğiniz gibi düzenli spor da en büyük yardımcınız olacaktır. Fazla kilo sahibi insanlar karbonhidrat ve kalorili besinlerden uzak durmaları gerekiyor. Bu uzak durmayı spor ile birleştirdiğiniz de doğru ve kesin sonuçları alabileceksiniz. Antrenman sırasında ortaya çıkacak enerji ihtiyacını karşılamak ve daha faydalı bir spor yapısına kavuşmak için sporcu besinlerini tercih edebilirsiniz. Bu besinler antrenman sırasında ortaya çıkacak enerji ihtiyaçlarınıza ek olarak amino asitler, proteinler ve diğer bileşenleri de karşılayarak tüm ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber