Ana Sayfa Ekonomi Hibe Alacak Genç Çiftçiler Açıklandı

Hibe Alacak Genç Çiftçiler Açıklandı

2016 yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Genç Çiftçi Hibe Programından yararlanmaya hak kazanan yatırımcılar belli oldu.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2016 Çarşamba 18:32
Hibe Alacak Genç Çiftçiler Açıklandı

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ilçemizde 24 genç çiftçimiz projeden yararlanmaya hak kazandı. Açıklanan listede,  Alucra'da 15, Çamoluk'ta 14 genç çiftçi projeden yararlanacak.

13 Nisan 2016 tarihinde başlayarak 12 Mayıs 2016  tarihinde sona eren Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hibe Programında ilçemizden hak kazanan çiftçiler arasında 2 arıcılık projesi, 4 büyükbaş besi danası projesi , 9 büyükbaş damızlık projesi, 5 küçükbaş hayvan projesi, 3
meyve bahçesi projesi ve 1 örtü altı projesi hibe alacak.

Program kapsamında il genelinde 4 bin 34 genç çiftçi tarafından proje başvurusu yapılmış, bu başvurulardan 3 bin 297 proje dosyası İl-İlçe Müdürlüklerine teslim edilerek onay aldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "İl Değerlendirme Komisyonu Tarım İl Müdürü, Tarım İl Müdür Yardımcısı, Defterdar, Milli Eğitim Müdürü, İş-Kur Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Ziraat Odası Başkanı Vali Yardımcısı Başkanlığında  toplanarak onaylanan 3 bin 297 hibe başvurusunu ilgili Tebliğ-Uygulama Rehberi ve Bütçe Uygulama Talimatı çerçevesinde değerlendirmiştir. Değerlendirme sonucunda; Genç çiftçi projelerinin desteklenmesi hibe programı için İlimize tahsis edilmiş olan 6.931.000 TL bütçeye karşılık 231 genç çiftçi hibe almaya hak kazanmıştır" denildi.

Giresun genelinde hibe almaya hak kazanan 231 çiftçinin 11 - 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerinde Hibe Sözleşmeleri imzalamaları gerekiyor.

ASİL LİSTE

YEDEK LİSTE

YORUMLAR
  • yorum2016-07-02 05:16:02Kemal KUŞCUL

    Büyükbaş hayvancılık hibe destekleri alacak genç çiftçilerimizin kaç dönüm arazileri olduğu tespit edildi mi... hayvan başı 7 - bin TL. olduğunu düşündüğümüzde en fazla 4 hayvan alabilir. Yani toplamda en az 20 dönüm sulanabilir arazisi olmalı ki hayal kırıklığına uğramasın... Tabi barınaklar ve bir yıl sonrası yavru sürecine kadar elinde yemi ve parası var mı.. Demem o ki, 30.000 TL. para bir sene sonra ziyan olup gitmesin ve insanlarda hayal kırıklığına uğramasın...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber