Ana Sayfa Genel İçişleri Bakanı Atalay, Alucra'yı Askeri Üs Bölgesi mi Yapıyor?

İçişleri Bakanı Atalay, Alucra'yı Askeri Üs Bölgesi mi Yapıyor?

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, geçtiğimiz cuma günü geldiği Samsun'da önemli konulara özellikle Karadenizdeki Terör ve Güvenlik olaylarıyla alakalı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2011 Salı 23:18
İçişleri Bakanı Atalay, Alucra'yı Askeri Üs Bölgesi mi Yapıyor?

Bakan Atalay, Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin (MOBESE) açılışını yapmak için geldiği Samsun Çarşamba Havaalanı'nda Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Vali Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Fatih Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Muharip Gaziler Derneği üyeleri, belediye başkanları ve partililer tarafından karşılandı.

Bakan Atalay ve Bakan Demir, daha sonra beraberindekilerle Vali Aksoy'u makamında ziyaret etti. Beşir Atalay, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''2010 yılının son günündeyiz, sizi bu yıl içinde üzen ve sevindiren olaylar nelerdir'' sorusu üzerine Bakan Atalay, bu ayrımı yapmanın kendisi için zor olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanlığı'nın gündeminde çok fazla konu olduğuna işaret eden Atalay, ''2010 yılı bizim artıyla kapattığımız bir yıldır. İç güvenlik olarak iyi bir yıl geçirdik. Şehirlerimizin asayiş ve güvenliği açısından doğrusu olumlu bir yerdeyiz, bu açıdan memnunum. Yani İçişleri Bakanı, çok olay olmazsa, güvenlikle ilgili vatandaşın huzurunu bozan çok şey olmazsa çok memnundur, günü mutlu bitirir. Üzücü bir olay olursa ondan mutsuz olur. Diyelim ki, son zamanda gündeme geldi, İstanbulda'ki öğrenci olayları. Neticede polis görevini yapar ama o görüntüden de en çok polis ve İçişleri Bakanı üzülür'' diye konuştu.

-KARADENİZ'DEKİ TERÖR OLAYLARI-

Bir başka gazetecinin Samsun'un Ladik ilçesinde 2 polis memurunun ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının ardından Karadeniz'deki terör saldırılarının arttığı, bununla ilgili ne tür çalışmalar yapıldığını sorması üzerine Bakan Atalay, şunları söyledi:

''Karadeniz'i biz çok özel olarak çalıştık, çalışıyoruz. Geçen yaz, Alucra ilçemizde özel toplantı yaptık. Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Genel Komutanı, İstihbarat, orada özel toplantı yaptık. Ben günübirlik geldim. Karadeniz'i özel çalıştık. Nerede ne var, Tokat civarı, teröristlerin kullandığı imkanlar v.s çok titiz bir şekilde çalıştık. Gerekli çalışmalar ve tedbirler gerekli yerlerde yapılacaktır'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber