Ana Sayfa Genel İçişleri Bakanı Giresun'da Ziyarette Bulundu

İçişleri Bakanı Giresun'da Ziyarette Bulundu

İçişleri Bakanı Sayın Osman Güneş bugün ilimize gelerek Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye ve Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2011 Perşembe 08:27
İçişleri Bakanı Giresun'da Ziyarette Bulundu

İlk ziyaretini valiliğe yapan Bakan Güneş valilik önünde Vali Dursun Ali Şahin, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcıları Osman Demir, Cengizhan Aksoy, Ahmet Yılmaz, Kaymakam Adayı Bünyamin Karaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ufuk Özsoy, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Ak Parti İl Başkanı Av. Sabri Öztürk, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu ve daire amirleri tarafından karşılandı. Makam girişinde Valilik Şeref Defterini imzaladı.   Bakan Güneş’i ilimizde ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu belirten Vali Şahin “Giresun’da birçok problemin olduğunu gördüm. Çalışma arkadaşlarımla günde 12 saat ve daha fazla çalışarak sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.
Bakan Güneş, ziyaret sebebinin İçişleri Bakanlığının görev alanı ile ilgili konularda yürütülen hizmetleri yerinde incelemek ve bu alanda olan sorunları gidermek olduğunu söyledi.
  Seçim sürecinde alınması gerekli güvenlik tedbirlerini de görüştüklerini kaydeden Bakan Güneş konuşmasını şöyle sürdürdü. “Genel seçim sürecine girdik. Bu seçimlerde alınması icap eden güvenlik tedbirlerini bölgedeki değerli valilerimizle, ilgili güvenlik birimlerimizin amirleriyle oturup, değerlendiriyoruz. Bu anlamda ilin genel güvenlik sorunlarını da yerinde görmüş, incelemiş oluyoruz. Gittiğimiz yerlerde kaymakamlarımızla da ayrıca değerlendirmeler yapıyoruz. İlçelerdeki bakanlığımızın hizmetleriyle alakalı hususları gözden geçiriyoruz. Biliyorsunuz, KÖYDES gibi BELDES gibi bunun yanında güvenlik hizmetleriyle alakalı birçok konuda bakanlığımızın alanında gerçekleştirilen çok önemli hizmetler var. Yarın da Trabzon’da yapacağımız toplantı ile bu bölgede ki tüm çalışmalarımızı, değerlendirmelerimizi tamamlamış olacağız”.   İlk defa geldiği Giresun’un yemyeşil, gayet güzel ve nezih bir il olduğunu ifade eden Bakan Güneş ilimize yeni atanan Valimizle ilgili görüşlerini de şu şekilde açıkladı. “Valimiz Giresun’a yeni atandı. Kendisine başarılar dileyerek hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yakından tanıdığımız, değer verdiğimiz, çalışkan bir meslektaşımız, kardeşimiz. İnşallah ekibiyle birlikte Giresun’a güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Bizde bakanlık olarak her zaman burada yapılacak hizmetler hususunda değerli valimizin yanında olacağız.”   Valilik ardından Garnizon Komutanlığını ziyaret eden Bakan Güneş Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder’den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Bakan Güneş Başkan Kerim Aksu ile bir süre görüştü. Son olarak İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Güneş, Emniyet Müdürü Cemal Levent’ten müdürlüğün çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.
  İlimizdeki ziyaretini tamamlayan bakan Güneş karayolu ile Trabzon’a hareket etti. Bakan Güneş’in ziyaretine Emniyet Genel Müdürlüğü Müdür Vekili Mustafa Bahrettin Demirer, Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Başkanı Tuğgeneral Hüseyin Güçlü, İller İdaresi Genel Müdürü A. Celil Öz, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı İsmail Baş ve İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Eyüp Tepe ve ayrıca Ordu Valisi Orhan Düzgün’de katıldı.

Giresun Valiliği
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber