Ana Sayfa Kültür / Sanat İhsan Yılmaz'dan Sıradışı Bir Eser "Sınanmamış Kadın"

İhsan Yılmaz'dan Sıradışı Bir Eser "Sınanmamış Kadın"

Doğankent Oyraca Köyü'nden deneyimli gazeteci yazar İhsan Yılmaz'ın ilk kitabı " Sınanmamış Kadın " Postiga Yayınlarından çıktı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2010 Çarşamba 11:38
İhsan Yılmaz'dan Sıradışı Bir Eser
İhsan Yılmaz'ın Giresun'lu gençlere örnek olması,gençliğin sanat ve edebiyatla ilgilenmesi en büyük temennimiz.

Kitap için ne dediler ?

Selim İleri:

"İhsan Yılmaz’ın öyküleriyle, birkaç yıl önce tanışmıştım: İnsan ilişkilerine, farklı, deyiş yerindeyse, acıklı gülünç bir perspektiften bakan öyküler. Bazen iç burkucu, bazen ironiye yol alan. Ama hepsi de taze, diri, kendi sesi olan öyküler. Ve şimdi iyi ki gün ışığına çıkıyorlar."

Elif Şafak:

"Okuyacağınız kitaba yön veren üç muhteşem ‘i’ var: İroni, ifade gücü ve içtenlik. İhsan Yılmaz’ın öyküleri, tam da öykü sanatının ihmal edilmeye başladığı bir dönemde, yepyeni bir solukla geliyor edebiyat dünyamıza. Hüzünlü ama coşkulu, gözlemci ve bilgili ama bir o kadar kibirden uzak... Adından söz ettirecek bir yazarın zihinlerde ve yüreklerde iz bırakacak hikayeleri ve karakterleriyle örülü bu kitap."

Nazlı Eray:

"İhsan Yılmaz’ın ‘Sınanmamış Kadın’ını okurken kadın ve erkek ile ilgili derin ana-lizlerine hayran kaldım. Yaşamın her katında karşımıza çıkan bu etten kemikten ve capcanlı insanlar öylesine gerçek ve öylesine hakikiydiler ki, sorunlarla ve ruh karmaşalarıyla boğuşuyorlardı. Bu çelişkiler beni kitabın içine çekti. Çok başarılı bir yazarla karşı karşıya olduğumu anladım."  

www.oyracakoyu.com

Adem IŞIK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber