Ana Sayfa Siyaset İl Başkanı Gezmiş:"Üniversiteler Bilim Yuvalarıdır"

İl Başkanı Gezmiş:"Üniversiteler Bilim Yuvalarıdır"

CHP Giresun İl Başkanı Aykut Gezmiş parti binasında düzenlediği basın toplantısında Giresun Üniversitesi'ndeki rektörlük atamalarını ve Fiskobirlik'i değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2010 Cuma 09:30
İl Başkanı Gezmiş:


CHP Giresun İl Başkanı Aykut Gezmiş parti binasında düzenlediği basın toplantısında Giresun Üniversitesi’ndeki rektörlük atamalarını ve Fiskobirlik’i değerlendirdi.


Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimlerine ve rektör vekilliği atamalarına siyasetin bulaştığını ileri süren Gezmiş, Giresun Üniversitesi’ndeki rektörlük seçimlerinde biri kendisinin olmak üzere 2 oy almasına rağmen YÖK’ün aday gösterdiği Prof. Yılmaz Can istifa etmişti. İstifa ederek rektör olmak istemediğini ortaya koyan Prof. Yılmaz Can ardından etik olmayacak şekilde yeniden rektörlük seçimlerine aday olmuştu.


Seçimlerde 31 oy alarak YÖK’ün aday göstermediği Prof. Halil İbrahim Bahar’ın rektörlük seçimlerini yargıya taşıması sonucu Giresun Üniversitesi’nde yeniden yapılacak olan rektörlük seçimi iptal edilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından üniversitemizde zaten bir vekil rektörümüz varken sırf siyasi iktidar istiyor diye Rektör Vekilimiz Prof. Ersan Bocutoğlu gönderilerek yerine Yılmaz Can getirilmiştir.   Siyaset istiyor diye Prof Yılmaz Can getirilmiştir çünkü henüz bir hafta önce AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli okul arkadaşı olduğunu söyleyerek Prof. Yılmaz Can’a kefilim rektör olacak adamdır ifadelerini kullanarak açıklama yapmıştı.

ÜNİVERSİTELER BİLİM YUVALARIDIR


Bu Üniversiteye siyaset bulaştığının açık bir belgesidir. Üniversiteler devlet daireleri değil bilim yuvalarıdır. Bilim adamlarımız da kimi seçeceğini gayet iyi bilen kişilerdir. Bu atamada resmen adamcılık yapılmıştır. Adamcılığın olduğu yerde de biz bulunmayız. Yapılan atama AK Parti’nin memurudur.


AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili üniversitemizin rektörlük seçimlerini, dolgu alanlarının belediyeden alınarak Milli Emlak’a devrini bırakıp asıl işi olan hizmete yönelmelidir. Mesela OR-Gİ Havaalanını, Erzincan Tirebolu Demiryolunu, Eğribel tünelini gündemine alıp bunları takip etmelidir. Milletvekili Canikli, kendi partisinin getirdiği Vali ile kendi içerisinde partilileriyle kavgalı. Canikli kavgadan başka bir şey bilmeyen bir kişi.”

AK Parti’nin Fiskobirlik’in düşmanı, FİSKOBİRLİK Yönetimini de işbirlikçi olduğunu da ifade eden Gezmiş şöyle devam etti.


"Nedense AK Parti’nin gündeminde Fiskobirlik, SEKA Kağıt fabrikası bulunmuyor. Fiskobirlik’in sorunlarının çözümü iktidarın elinde olmasına rağmen bir şey yapılmıyor. Yönetim başaramazsak gideceğiz diyor. Bizde bırakın gidin diyoruz ama başarısız olmalarına rağmen gitmiyorlar. İşçisi memuru, ortakları perişan ama Milletvekili Canikli Fiskobirlik yönetimini başarılı olduğunu ileri sürüyor. Neye göre başarılı olduğunu halk değerlendirsin" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber