Ana Sayfa Siyaset İl Başkanı Süleyman Tekbaş: ''Çinici Sözünü Tutmadı''

İl Başkanı Süleyman Tekbaş: ''Çinici Sözünü Tutmadı''

Çamoluk Belediye Başkanı ve Yenice Belde Belediye Başkanının istifa haberi üzerine Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Tekbaş, bir açıklama yaptı. Tekbaş, Çinici "sözünü tutmadı" dedi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2010 Pazar 22:33
İl Başkanı Süleyman Tekbaş: ''Çinici Sözünü Tutmadı''

Çamoluk.net Genel yayın yönetmeni Mustafa Bayındır ile görüşen Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Süleyman Tekbaş, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Tekbaş şunları söyledi;

"Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz Temmuz ayında partimizde gerçekleştirilen kongreden sonra bir takım ayrışmalar başladı. Bunun akabinde Ekim ayında da bir kongre ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan partimizin Genel Başkanı seçildi.

Çamoluk Belediye Başkanı Sayın Özcan Çinici Bey ve Yenice Belde Belediye Başkanı Halil İbrahim Gerçek bey'de aldıkları karar doğrultusunda Eski Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş ile yola devam etme kararı aldılar. Görüşlerine saygı duyuyorum, takdir kendilerinindir. Kararlarını tatbik etmeden öncede kendileri ile görüşmedik, sonradan haberimiz oldu.

 29 Mart 2009 Yerel seçimleri öncesi biz İl teşkilatı olarak Çamoluk ilçe yönetimimizle Çamoluk'ta güzel bir çalışma yaptık. Özcan Çinici'nin adaylığını istemeyenlerin çoğunlukta olmasına rağmen biz Sayın Çinici'yi aday gösterdik. Kendisinin adayımız olduğunu açıklamadan önce kendisi ile bir görüşme yaptık ve şunu sorduk;" Saadet Partisinde bir ayrışma olursa ne yaparsınız? Kendisi de bize, "Biz Mehmet Ali Hocamız ile yola çıktık onunla birlikte hareket edeceğiz, sonuna kadarda buradayız" dedi. Fakat Mehmet Ali Sürücü Saadet Partisinde yoluna devam etmesine rağmen kendisi Numan Kurtulmuş'un yeni oluşumuna geçmek üzere partimizden istifa ettiğini açıkladı. Buradan da bize verilen sözün tutulmadığını anlıyoruz" dedi.

Tekbaş ayrıca şunları söyledi; "Özcan beyin adaylığına karşı çıkanlar olmasına rağmen biz yinede onu aday yaptık, her türlü soruna göğüs gerdik, oluşabilecek problemlere de kendimizi hazırladık. Fakat Sayın Çinici, buna rağmen partimizden istifa etti" dedi.

Tekbaş, Halil İbrahim Gerçek'in adaylığı için de "zorlu bir süreç geçirdik" dedi. Tekbaş, "her iki Belediye Başkanının ve partiden istifa edenlerin görüşüne saygılıyız, bu kongre bizim için bir bitiş bir ayrılış değil bir bütünleşme ve güçlenme oldu, kongre günü Ankara'da 40.000 kişi vardı" dedi.

Çamoluk'ta Saadet Partisi İlçe Teşkilatında Mehmet Ali Hoca olarak bilinen Mehmet Ali Sürücü, Recep Hoca ve İbrahim Kaleli'nin kaldığı belirtildi.


Mustafa Bayındır
Çamoluk.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber