Ana Sayfa Genel İl Özel İdaresi Kış Ayına Hazır

İl Özel İdaresi Kış Ayına Hazır

Doğu Karadeniz'i etkisi altına alması beklenen kar yağışı öncesi Giresun'da ilgili kurum ve kuruluşlar hazırlıklarını tamamladılar.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2011 Pazartesi 09:41
İl Özel İdaresi Kış Ayına Hazır

Her yıl karla mücadelede yoğun bir çaba sarf eden ve kapanan köy yolları başta olmak üzere köylünün kentle ulaşımını sağlayan İl Özel İdaresi yetkilileri tüm ekip ve ekipmanları ile birlikte karla mücadele için yerlerini aldı. Yetkisi dâhilindeki sorumluluk alanında 6 bin 370 kilometre yol ağı bulunan ve bu yolların kardan kapanmaması için gece gündüz mücadele edecek olan ekipler 24 saat esasına göre görev yerlerinde konumlandırıldıkları ifade edildi.

Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cumhur Melikoğlu, yaptığı açıklamada, “Her yıl olduğu gibi 495 köy ve yol ağında bulunan yollarının karla mücadele çalışmasını sağlıklı yapabilmek için gerekli tedbirler alınmıştır” dedi.

Melikoğlu, merkez dâhil olmak üzere ilçelerinde karla mücadele ekibi oluşturduklarını belirterek “31 greyder, 26 yükleyici, 4 adet kar makinesi ile mevcut ekip olarak 61 çalışan kar mücadelesi için görevlendirilmiştir” diye konuştu.

Giresun İl Özel idaresince 2010 yılı içinde önemli projeleri hayata geçirdiklerini de kaydeden Melikoğlu “KÖYDES kapsamında 114 adet içme suyu projesi, 144 adet limit içme suyu projesi, 5 adet sulama projesi, 21 adet kanalizasyon projesi olmak üzere 284 adet proje üretilmiştir. İl Özel İdaresi’nce yaşanan kuraklık sebebiyle ilave su getirilmesi amacıyla 144 köyümüze Devlet-Millet işbirliği ile 167 bin metre içme suyu borusu verilmiştir. Daha sağlıklı su içmesi temini için klor tabletleri satın alınarak kaymakamlıklarımıza dağıtımı gerçekleştirilmiştir. İl Özel İdaresi yapım programında bulunan 5 adet sulama ve 5 adet içme suyu işi gerçekleşti” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber