Ana Sayfa Genel İlçe Şehitliği Sahipsiz Kaldı

İlçe Şehitliği Sahipsiz Kaldı

Alucra İlçe Şehitliği yazın bakımsızlıktan kışın ise kar yağışıyla kapanan yolları nedeniyle yine bakımsız ve sahipsiz kaldı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 14:03
İlçe Şehitliği Sahipsiz Kaldı

Yaz aylarında büyüyüp temizlenmeyen otları, kabirlerin bakımlarının yapılmaması, soğuk hava koşulları nedeniyle patlayan mermerleri kısacası bir çok açıdan bakımsız kalan Alucra Şehitliği kış aylarında da karla kapanan yollarıyla yine sahipsiz kaldı.

Yazın giriş kapısındaki duvarların bozulması ve otların temizlenmemesi nedeniyle oldukça bakımsız kalan ilçe şehitliğimiz için sitemizde yaptığımız haber sonrası Kaymakamlık yetkililerimiz duruma müdahil olup eksiklikleri gidermişti.

Şehit ailelerinden Hayrettin Dokumacı kış aylarında kar yağışının durumuna göre her cumartesi günü ilçe şehitliğine gidip şehitlik içindeki kapanan yollarını ve kabir etraflarını kendi gayretleriyle temizliyor. Peki bu iş için sabit bir görevli olsa daha güzel olmaz mı?

İş-Kur'dan Eleman Tahsis Edilemez mi?

Alucra'da her kuruma İş-Kur vesilesiyle bir çok eleman tahsis ediliyor. Alucra'da sadece ve sadece park bahçeler, ilçe mezarlığı ve ilçe şehitliğinden sorumlu olacak 1 yada 2 kişi tahsis edilemez mi?

Bu vesileyle hem ilçe mezarlığı ve şehitliğinin hemde park bahçelerin temizliği, bakımı ve korunması sağlanmış olur, böylece bu nahoş görüntüler ortadan kalkar.

Yetkililerimizin bu hususu dikkate alacağını ümit ediyoruz..

 

YORUMLAR
 • yorum2017-01-24 08:51:24yusuf söğütcü.

  Satılacak yer kalmadı hazır yemek kolay bundan sonra neyi satacaklar merak ediyorum o satılan ve yıkılan yerleri belediyeye kazandıran ve giden ecdadımıza rahmet olsun

 • yorum2017-01-22 10:45:24mustafa zorba

  her şehirde bu görev belediye marifetiyle yapılıyor.şehitlikteki mermerlerin zarar görmemesi için kış aylarına mahsus naylonla kapatılabilir.

 • yorum2017-01-20 10:55:35semih

  belediye kendine sahip çıkamıyor

 • yorum2017-01-20 09:02:56ali

  para olsa herkes koşar

 • yorum2017-01-20 07:50:19salih bayar

  Alucra beledıyesı bır sehıtlıge sahıp cıkamıyormu..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber