Ana Sayfa Eğitim / Sağlık İlçemiz İlköğretim Haftası Etkinlikleri Kutlandı

İlçemiz İlköğretim Haftası Etkinlikleri Kutlandı

2017-2018 yılı eğitim öğretim döneminin başlaması ve ilköğretim haftası kapsamında İlçemiz Şehit Er Zülkif TEKİR İlkokulu’nda kutlama programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2017 Perşembe 12:08
İlçemiz İlköğretim Haftası Etkinlikleri Kutlandı

Program Kaymakamımız Ali Altinkaynak, Belediye Başkan Vekili Musatafa Darama, Garnizon Komutanı Ahmet Gün, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, veliler, öğretmen ve öğrencilerin katımıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Eşgünoğlu yaptı, ardından öğrencilerin şiirler okumasıyla devam etti.

Kaymakamımız Ali Altinkaynak programda  bir konuşma yaparak: “Çocukların ve gençlerin geleceğini şekillendiren eğitim sürecinin sadece öğrencilerin değil toplumun da geleceği için büyük rol taşıdığını, çocuklarımızla evde zaman geçirip onlara destek olmamız gerektiğini, evde başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte öğretmenlerimizin yoğun emeklerle aktardıkları bilgi ve birikim neticesinde önemli kazanımlar edinen çocuklarımız, milletimizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracağına dair inancımız tamdır. Ülkemiz sorunlarına duyarlı, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, milli değerlere bağlı, yeni fikirlere açık, kişisel sorumluluk duygusuna sahip, çalışkan bireyler yetiştirmek öncelikli amaçlarımız arasında yer almaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bilgi çağını yaşadığımız günümüzde milletimizin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesi, ancak bilgi ile yetiştirilmiş nesillerin varlığı ile mümkün olacaktır. 2017-2018 eğitim öğretim döneminin öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olsun.” dileyerek konuşmasın sonlandırdı. 4. sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine çiçek vermesi sonrası program sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber