Ana Sayfa Eğitim / Sağlık İlçemizde Aşı Uygulaması Yapıldı

İlçemizde Aşı Uygulaması Yapıldı

Alucra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halit Aslan, ilçedeki ilköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere aşı yapıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2017 Salı 21:21
İlçemizde Aşı Uygulaması Yapıldı

Sağlıklı Gelecek Onları Bekliyor

Dr. Halit Aslan, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi aşı ekibince Sağlık Bakanlığı'nın genişletilmiş bağışıklama programında bulunan ilköğretim öğrencilerine yönelik kızamık-kızamıkçık-kabakulak (KKK) ve difteri-boğmaca-tetanos aşısının uygulandığını iletti.

Aşıların bebek ve çocuklarda aşı ile korunulabilir sakatlık ve ölümle sonuçlanabilecek hastalıkları önleyebildiğini belirten Dr. Aslan, Dünya'da her yıl bebeklik ve çocukluk çağında yaklaşık 2,5 milyon çocuğun aşı ile önlenebilir hastalıklar sebebiyle hayatını kaybettiğini ya da kalıcı sakatlıklar yaşadığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı aşı takviminde birinci sınıfta yapılması gereken KKK aşısının ülke genelinde görülen kızamık vakaları sebebiyle uygulandığını anlatan Dr. Aslan, "Bu çerçevede ilçemiz genelinde eğitim gören ilköğretim öğrencilerine aşı ekibimiz Yağmur Tiryaki ve Eda Karpuz tarafından aşı uygulaması yapılmıştır" dedi.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber