Ana Sayfa Ekonomi İlçemizin Geleceği ÜRETİM

İlçemizin Geleceği ÜRETİM

İddia ediyoruz İlçemizin istikbali tarımsal ve hayvansal üretimdedir. Üretimi olmayan memleketler kalkınamayacaktır. Alucra'dan birşey olmaz deyip tembelliği kendine adet edinenler bu haberi dikkatlice okusunlar! İsteyince Herşey Oluyor!

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2011 Salı 13:34
İlçemizin Geleceği ÜRETİM

Tarım İlçe Müdürü Muharrem AÇIKEL kendi köyü ilçemizin verimli toprağı en az, rakımı yüksek ilçe merkezine uzak olmasına rağmen  Tepeköy köyünde yetiştirdiği ceviz bahçesi ve ceviz meyvesi görülmeye değer. Demek ki dikince oluyor.

Alucra'dan birşey olmaz deyip tembelliği kendine adet edinenler, herşeyi başkalarından bekleyip çalışma, gayret etme adına en küçük bir çabası olmayanlar iyi bilmeliler ki ilçemizde İsteyince Herşey Oluyor!

Sertifikalı aşılı ceviz fidanları ve meyveleri süper. 7-8 yaşlarındaki ceviz ağaçlarındaki meyveler harika büyüklüğe ulaşmış.  Şebin, Bilecik, Kaman çeşitleriyle oluşturduğu bahçedeki meyveler  İlçemiz adına gurur veriyor. Resimler Ağustos 2010 ayında çekilmiştir.

Tarım Bakanlığının ceviz teşvikleri devam ediyor. Asgari 10 dekar sertifikalı ceviz fidanının hibe desteği 2.000.TL' dir.

Ayrıca Alucra'nın rakımının yüksek olduğunu belirterek bu bahaneyle ceviz yetişmez diyenler bilmelidir ki Tepeköy ilçemizin Rakım olarak en yüksek köylerinden birisi. İşte size görüntülerle ispatıyla Tepeköy'de yetişen Cevizler...

Ceviz yetiştiriciliği hakkında bilgi almak isteyen hemşehrilerimiz İlçe Tarım Müdürümüz Muharrem Açıkel Bey ile görüşebilir.

İrtibat Telefonu: 0454 751
30 12
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber