Ana Sayfa Eğitim / Sağlık İlçesinde Okuyana Burs

İlçesinde Okuyana Burs

Eynesil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Göl, TEOG sınavından 390 ve üzerinde puan alarak Eynesil liseleri tercih edecek öğrencilere 9. sınıfta eğitim öğretim yılı boyunca aylık 100 lira burs verileceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2016 Pazartesi 22:56
İlçesinde Okuyana Burs

Göl, 2015–2016 eğitim öğretim yılını ilçe olarak her alanda başarılı geçirdiklerini ve TEOG sınavlarında Eynesil’in en başarılı ilçe olduğunu ifade ederek başarılı öğrencilere ödül verdi.

TEOG okul birincileri Halil Şahin, Emircan Memiş, Ayşenur Balcı ile YGS okul birincileri İrem Nur Işıl, Birgül Cebeci Müdür Göl tarafından altınla ödüllendirilirken, ilçe birincisi Elif Pampal’a ise dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ayrıca sınıf seviyelerinde birinci olan öğrenciler de hediye çekleri ile ödüllendirildi.

Eynesil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 130 kişilik eğitim, 70 kişilik personel kadrosu ile ilçede eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerin geleceğine katkıda bulunmak çalıştıklarını kaydeden Mehmet Göl, “2015 – 2016 eğitim öğretim yılı gerek akademik başarı yönünden olsun gerek sportif faaliyetler ve sosyal ve kültürel etkinlikler yönünden olsun çok başarılı geçti” dedi.

EYNESİL TEOG’DA GİRSUN’UN EN BAŞARILI İLÇESİ

TEOG sınavlarında ilçenin Giresun’un en başarılı ilçesi olduğunu belirten Müdür Göl, açıklamasında şunları ifade etti:

“Yine YGS sınav sonuçlarına baktığımızda ilçemiz üst sıralarda. Sportif başarılarda ise birçok branşta okul takımlarımız ve öğrencilerimiz il birincilikleri, bölge birincilikleri ve Türkiye dereceleri aldılar. Yine ilimiz genelinde düzenlenen, Eğitimde İyi Örnekler, Giresun Temalı Yarışmalar, TÜBİTAK konulu yarışmalar ve projeler, kitap okuma yarışmaları, Kuranı kerim ve ezanı güzel okuma ile hafızlık yarışmaları, kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında öğrencilerimiz başarılı sonuçlar elde etmişlerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılı olan öğrencileri İlçe Kaymakamımız Yılmaz Kurt’un da desteğiyle sürekli ödüllendirerek teşvik ettik.

EĞİTİMİNE İLÇEDE DEVAM EDEN ÖĞRENCİYE AYLIK 100 LİRA BURS

Eynesil’de eğitim açısından en büyük problem öğrencilerin ilçe dışındaki okullarda eğit görmeleri. Bunu önlemek de için birtakım çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki öğretim yılında Kaymakamlığımızın desteğiyle ortaokullarımızdan mezun olup TEOG sınavından 390 ve üzerinde puan alarak ilçemizdeki liseleri tercih edecek öğrencilere 9. sınıfta eğitim öğretim yılı boyunca aylık 100 lira burs verilecek.”

Müdür Mehmet Göl, bu konuda herkese de görevler düştüğünü belirterek, öğrenci ve velilerin tercih yaparken iyi düşünmelerini, buradaki okulları tercih ederek hem zamandan tasarruf edeceklerini, hem ergenlik dönemindeki çocukların velilerin kontrolünde olacağını hem de TEOG sınavlarındaki başarılarını üniversite sınavlarında da yakalayarak Eynesil’deki liseleri yaşatacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber