Sarıkamış Şehitlerimiz Unutulmadı

Ana Sayfa » Siyaset » İş Adamları İstikrar Dedi

İş Adamları İstikrar Dedi

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren Giresun sivil toplum kuruluşları temsilcileri Giresun'a gelerek Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'ye destek verdiler.

 
 
 
İş Adamları İstikrar Dedi

STK’ların başkanları, yöneticileri, bazı bürokratlar ve işadamları AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’ye destek vermek amacıyla Milletvekili Canikli ve AK Parti yöneticileri ile Espiye Mavi-Yeşil Restaurant’ta yemekte buluştular.

Gazetecilerin de katıldığı yemekte sırasıyla Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, Giresun Dernekler Birliği Başkanı Hasan Turan, İşadamı Bahadır Şener, İşadamı Muzaffer Aygün ve son olarakta Milletvekili Nurettin Canikli konuşma yaptılar.

Konuşmacılar, Nurettin Canikli’nin Giresun için değer olduğunu ve Giresun’a önemli hizmetler getirdiğini belirterek “Kendisinin kıymetini Giresun olarak bilmeliyiz. Giresun artık Ankara’dan istediğini alıyor. Hatta  komşu illeri kıskandıracak hamleler bile yapıyor. Biz hep kendisinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dediler.

Konuşmacılar önümüzdeki dönemde Canikli’yi bakanlık koltuğunda görmek istediklerini de kaydettiler.

Bu arada İstanbul Giresun Dernekler Birliği Başkanı Hasan Turan, Canikli’nin Giresun’a yaptığı hizmetler ve son olarak havaalanının ihalesinin yapılmasından dolayı kendisine uçağı simgeleyen bir plaket sundu.

Diğer yandan, Titanic oteller zinciri sahiplerinden işadamı Muzaffer Aygün ise yaptığı konuşmada Giresun’a havaalanı yapılmasını mükemmel bir gelişme olarak nitelerken “Havaalanının temeli atılsın, Giresun’a 5 yıldızlı otel inşaatına başlayacağız” dedi.

CANİKLİ MUHALEFETTEN ŞİKAYETÇİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, “Hala bitme aşamasına gelen projeleri olmayacakmış gibi kamuoyuna sunarak insanların kafasını karıştırmanın Giresun’a, Giresunluya hiçbir katkısı olamaz. Bu açıdan bakıldığında ben gerçekten Giresun’daki muhalefetten şikâyetçiyim” dedi.

Canikli, Espiye ilçesinde İstanbul’da bulunan bazı Giresun Sivil Toplum Kuruluşları’nın

“İktidarın muhalefetin görevleri vardır. Ayrılmaz bir bütünün parçasıdır” diyen Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hiçbir şekilde bunlardan taviz verilmesi, vazgeçilmesi düşünülemez. Ancak muhalefet sadece karalayan, sadece eleştiren, kötüleyen ve engellemeye çalışan bir anlayışla yapılmaması gerekir. Elbette muhalefet eleştirecektir. Bardağın her zaman boş tarafını görecektir muhalefet. Ona kimsenin itirazı olmaz. Ama aynı zamanda Giresun’a katkı sağlayacak bir durum söz konusu ise tüm bu aykırılıkları bir tarafa bırakacak ve o hedefe ulaşabilmek için gereken katkıyı sağlayabilecek durumda olabilmelidir, muhalefet. O erdemi gösterilebilmelidir. Elbette eleştirisi saklıdır. Sonuna kadar sonuna kadar en ağır eleştiriyi yapacaktır. O, onun görevlerinden birisidir. Ancak hala bitme aşamasına gelen projeleri olmayacakmış gibi kamuoyuna sunarak insanların kafasını karıştırmanın Giresun’a, Giresunluya hiçbir katkısı olamaz. Bu açıdan bakıldığında ben gerçekten Giresun’daki muhalefetten şikâyetçiyim. Giresun için şikayetçiyim. Siyasi anlamda bizi rahatsız eden bir durum söz konusu değil. Bizim siyasi geleceğimizle de ilgili herhangi bir durum teşkil etmiyor. Ama Giresun için üzülüyoruz. Giresun’unun her şeyden önce morale ihtiyacı var” diye konuştu.

Giresun dışında bulunan STK’ların son yıllarda, Giresun’un menfaatleri için bir araya gelmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Canikli, şöyle konuştu:

“Giresun hepimizin şehri ili. Doğduğumuz topraklar, ait olduğumuz yerler, buraya çok şey borçluyuz. Her şeyden önce manevi borçlarımız var. Bunlar da ödenmez. Her insanın doğduğu topraklarda, yaşadığı atalarının iz sürdüğü yerlerde mutlaka yapması gerekenler var. Ben bunun vebal olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu açıdan bakıldığında Giresunlu hemşerilerimizin dışarıda birbirine olan bağlılıkları birçok ilden daha ileri seviyededir. Bunu biz görüyoruz. Yaşıyoruz, hissediyoruz. En çok duyduğumuz gurbette bulunan hemşerilerimizden kendilerinin yardım yapmaları noktasındaki önlerinin açılmaması, ya da bu konuda ilgili kuruluşların bir yön gösterici bu konuda katkı sağlayıcı öneri getirici pozisyonların oluşmaması. En çok bugüne karda duyduğumuz hususlardan bir tanesi buydu. Hakikatten baktığınız bireysel olarak bu azmi görüyorsunuz, bu çabayı hissediyorsunuz. Bu samimi düşünceleri her zaman sizinle paylaşıyorlar, ama bunların organize olarak bir güç haline dönüştürülmesi mümkün olmuyordu. Şu ya da bu nedenlerle. Ama son yıllarda özellikle İstanbul’da faaliyette bulunan STK’ların başarılı çalışmaları bu konudaki eksiklikleri büyük oranda gidermiştir ve gidermeye de devam edecektir. STK’ların sadece Giresun’a ve Giresunluya hizmet etme noktasında bir araya gelebilmeleri kesinlikle önemlidir. Giresun’a herkesin katkı sağlaması gerekir. Herkesin katacağı bir şeyler vardır. Siyasetçilerin, yöneticilerin, devletin vardır. Ama hepsinden çok daha önemli STK bünyesinde bu tür faaliyetlerini yürüten kuruluş ve organizasyonların etkili bir şekilde çalışma yapmalarıdır. Giresun ve Giresunluya hizmet edebilmek için bir araya gelebilmeleri kesinlikle takdire şayan bir gelişmedir. Bu uyumun sürdürülmesi gerekir. Bu konuda farklı tavır ve davranış içerisinde olanlara ya da buraları başka amaçlarla, daha kısır hedefler için kullanmak isteyenlere de bu yolların kapatılması gerekir” dedi.


 
7 Haziran 2011 Salı 10:53
Okunma: 1336
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1535 - İspanyol fatih (Konkistador) Francisco Pizarro Peru'nun başkenti Lima'yı keşfetti.
1778 - İngiliz kaşif James Cook, Hawaii'ye ulaştı.
1886 - Kadınlar, Şükufezar dergisinde "saçı uzun aklı kısa" deyimine karşı mücadele başlattı.
1896 - X-ışınları cihazı ilk kez New York'ta halka tanıtıldı. "X" adı, ne tür bir ışın olduğunun bilinmeyişini simgeliyordu.
1903 - Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Theodore Roosevelt'in Birleşik Krallık Kralı VII. Edward'a gönderdiği radyo mesajı, Birleşik Devletlerden radyo ile yapılan ilk okyanus aşırı iletişim olmuştur.
1910 - Çırağan Sarayı yandı. Saray 1865'te Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilmişti.
1911 - İlk defa bir uçak, bir geminin güvertesine iniş yaptı. Pilot Eugene B. Ely, San Francisco limanında bulunan USS Pennsylvania gemisine indi.
1912 - Kaptan Robert Scott Güney Kutbuna ulaştı. Bunu başaran ilk insan olmayı hayal ediyordu ancak Roald Amundsen ondan yaklaşık bir ay önce bunu başarmıştı.
1919 - I. Dünya Savaşı'nda yenik düşen devletlerle anlaşmalar yapmak üzere, İtilaf Devletleri temsilcilerinin oluşturduğu Paris Barış Konferansı açıldı. Avrupa'nın haritası yeniden çizildi.
1924 - İstanbul'da Milli Türk Ticaret Birliği Kongresi toplandı.
1927 - Lozan Antlaşması, Amerikan Senatosu tarafından reddedildi.
1928 - Çerkez Hacı Sami çetesinden 3 kişi Eminönü Meydanı'nda idam edildi. Bu kişiler Atatürk'e suikast iddiasıyla idama mahkum edilmişlerdi.
1931 - Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasını, Naşide Saffet Hanım kazandı.
1940 - Milli Koruma Kanunu kabul edildi.
1943 - Sovyetler, Leningrad'da hüküm süren Nazi kuşatmasını kırdıklarını açıkladı.
1944 - Trak adlı yolcu vapuru, Çanakkale'den Bandırma'ya giderken kayalara bindirerek battı: 24 kişi öldü.
1946 - Madam Butterfly operası, Ankara'da sahnelendi.
1947 - İstanbul'da Muallimler Birliği kuruldu.
1950 - Demokrat Parti (DP) işçiye grev hakkı istedi.
1951 - Vietnam Kurtuluş Cephesi gerillaları Hanoi'den geri çekildi; şehir Fransız'ların eline geçti.
1954 - Yabancı Sermaye Yasası Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
1966 - Vefa Poyraz İstanbul valiliğine atandı.
1966 - Ankara Cezaevi'nde af isteyen mahkumlar isyan etti. İstanbul Üsküdar Toptaşı Cezaevi'nde 260 mahkum açlık grevine başladı.
1969 - ABD'li bilim insanlarınca, düzenli elektromanyetik dalgalar yayan ilk pulsarlar bulundu.
1977 - Zatürreye yol açan gizemli Lejyoner hastalığı'nın amili olan bakteri bulundu ve Legionella pneumophila olarak adlandırıldı.
1983 - Kültür Bakanlığı'nca Sinema Yasa Tasarısı hazırlandı. Bakanlık tasarıyla filmlere denetim getiriyordu.
1984 - -Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davası duruşmasında sanıklara tek tip elbise giydirildi.
1989 - Kıbrıslı işadamı Asil Nadir, Günaydın gazetesinden sonra Gelişim Yayınları'nı da satın aldı.
1991 - Irak, İsrail'in Tel Aviv ve Hayfa şehirlerine Scud füzesi attı.
1991 - Hükümet, TBMM'den gerektiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt dışında görevlendirilmesi ve yabancı askerlerin Türkiye'de bulundurulması konusunda yetki aldı.
1993 - Bayburt'un Üzengili köyü üzerine çığ düştü; 56 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.
1996 - Michael Jackson ile Lisa Marie Presley'nin iki yıl süren evlilikleri boşanma ile sona erdi.
2005 - 800 yolcu kapasiteli yolcu uçağı Airbus A380, Toulouse'da (Fransa) basına tanıtıldı.
532 - Konstantinopolis (günümüzde İstanbul)'te başlayan Nika ayaklanması tamamen bastırıldı. 30.000 kişinin öldüğü tarihin bu en kanlı ayaklanması 13 Ocak'ta başlamıştı.
 
Süper Loto
12.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu081315212246
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber