Ana Sayfa Ekonomi İş Kurana 50 Bin TL Hibe!

İş Kurana 50 Bin TL Hibe!

İş kurana ve işini büyütmek isteyene devletten 150 bin liraya kadar destek var.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2017 Pazar 20:25
İş Kurana 50 Bin TL Hibe!

Desteğin 50 bin lirası karşılıksız yani hibe, 100 bin lirası ise faizsiz kredi olarak veriliyor.

Hükümet, işsizliğinin önüne geçmek ve Türkiye’deki genç girişimci sayısının artması için yeni destekler başlattı.

Bunlardan biri de KOSGEB kanalıyla verilen milyarlarca liralık hibe ve faizsiz kredi desteği. Bu fırsattan yararlanmak kolay. Yeter ki iş fikriniz olsun.

Başvuru Nerede?

150 bin liraya varan hibe ve kredi desteğinden yararlanmak için başvuru yapmanız gereken kurum ‘Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ yani KOSGEB.

Fikri ve az da olsa sermayesi olanlar illerde bulunan KOSGEB müdürlüklerine başvuru yapabilir. Bu konuda İşkur’dan da destek almak mümkün.

Katılım Ücretsiz

Destek için aranan şartlardan ilki kursa katılmak. Atölye çalışması da dahil eğitim, ücretsiz ve toplamda 32 saat. Eğitimler genelde hafta içi mesai saatleri içinde yapılıyor.

KOSGEB’in, hizmet merkezi müdürlükleri ve yetki verdiği kurumlar tarafından gerçekleştirilen kurslara katılarak sertifika almak şart. Sertifikayı eğitime devam edip başarılı olanlar alabiliyor.

YORUMLAR
  • yorum2017-10-15 14:40:21Yusuf Saraçoğlu

    Bundan yaklaşık 5 sene önce KOSGEB belgesini halk eğitimin verdiği kursla aldım bu belge ilçemizde hiç bir anlam ve hizmet sunmuyor çünkü alucrada nüfus yok şartlar çok kısıtlı fakat bu belge ile Giresun merkez de kendi işinin patronu olmak isteyen gençlerin değerlendirmesini tavsiye ederim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber