Ana Sayfa Kültür / Sanat İŞTE GENÇLİK, İŞTE ALUCRA

İŞTE GENÇLİK, İŞTE ALUCRA

Alucra'da 25 Mart akşamı herkes sustu, O'nun (SAV) Adı Alucra Semalarında her zamankinden daha güzel yankılandı. Alucra Gençlik Derneği yaptığı organizasyonla unutulmayacak bir geceye imza attı.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2010 Pazar 01:11
İŞTE GENÇLİK, İŞTE ALUCRA

"Şiir Tadında Bir Gece" ismiyle Alucra Gençlik Derneğinin organize ettiği Dursun Ali Erzincanlı'nın katıldığı program 25 Mart Perşembe Alucra Belediye Kültür Salonunda yaklaşık 1200 kişinin katılımıyla yapıldı. 


Aziz Şehitlerimiz için Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı ile başlayan Program, Kuranı Kerim Tilaveti,

Dernek Başkanın Konuşması, Dursun Ali Erzincanlının Sahne Alması, İstiklal Marşının 10 Kıtasının Okunması, Ebru SEFEROĞLU Şiir okuması, Kaymakam Ünal Koç Beyin Konuşması, Dursun Ali Erzincanlı bey'e plaket verilmesinin ardından ve dua edilerek program sonlandırıldı.

 

18 Mart Şehitleri anma ve 11 Nisan Kutlu Doğum haftası olduğu için bu iki kutlu haftanın ortak bir günde icra edilmesi kararlaştırılmıştır. Halkımızında büyük ilgi gösterdiği programımız saat 18.30 - 21.00 saatleri arasında olmuştur. Okuduğu şiirlerle halkımızın manevi duygularını coşturdu. Bize bu geceyi yaşattığı için Sayın Dursun Ali ERZİNCANLI ağabeyimize, İstiklal Marşımızın 10 Kıtasını okuyarak Geceye Damgasını Vuran 7 Yaşındaki Aysima Kardeşimize Sonsuz Teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Programın sonunda Dursun Ali Erzincanlı ses tellerinde meydana gelen tahriş nedeniyle ilçe hastahanesine gidip muayene oldu akabinde Filiz Bulutcu Öğretmen Evinde istirahate çekildi.


Alucra Gençlik Derneği olarak Dursun Ali Erzincanlı'yı Gürbulak Köyü girişinde Konvoy eşliğinde karşılayan gençlerimiz, program sonrası geceyi Alucra'da geçiren Dursun Ali Erzincanlı'ya sabah kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltı sonrası yine ilçe gençliğine yakışır bir uğurlama ile Doruklar Mevkiine kadar Dursun Ali Erzincanlı ve ekibine eşlik edildi.


Alucra Gençlik Derneği olarak bizlere desteklerinden dolayı Kaymakamımız Ünal KOÇ, Belediye Başkanı Osman SÖYLEMEZ, Aydın BODUR, Bayram KUNDAK, Hakan UYSAL Hocalarımıza, YURTSEVER YAPI, ALUCRA ECZANESİ, ABDULLAH LOKANTASI, AYYILDIZ ECZANESİ, EKŞİOĞLU TİCARET, HAS PİDE’ye Sonsuz Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.


ALUCRAHABER.COM OLARAK BİZDE EMEK SAHİBİ TÜM İLÇE GENÇLİĞİNE VE ONLARA MADDİ MANEVİ DESTEK OLAN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber