Ana Sayfa Güncel JANDARMA GENEL KOMUTANINDAN ALUCRA'YA ÇIKARMA!

JANDARMA GENEL KOMUTANINDAN ALUCRA'YA ÇIKARMA!

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral A.Atila IŞIK ve kurmayları 3 helikopter ile Alucra'ya gelerek incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2010 Cuma 20:42
JANDARMA GENEL KOMUTANINDAN ALUCRA'YA ÇIKARMA!

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral A.Atila IŞIK 13.05.2010 tarihinde son günlerde Karadeniz bölgesinde yaşanan Terör Olaylarından dolayı bölgeyi incelemek ve stratejik merkez konumunda olan Alucra'da bir takım inceleme yapmak üzere saat 11 civarında ilçemize geldi.

Özel güvenlik önlemlerinin alındığı incelemede 3 skorski tipi helikopterle ilçeye gelen Orgenaral IŞIK, ilçe araziyi inceleyerek askeri yetkililerden bilgi aldı.

ALUCRA'YA ASKERİ BİRLİK Mİ GELİYOR?

Son 10 yıldır bölgede yaşanan Terör olayları ve çok stratejik bir bölgeya sahip Alucra'ya Cumhuriyet tarihi boyunca Mareşal Fevzi Çakmak sonrası ilk kez bir kuvvet komutanının gelmesi ilçe halkında heyecan yarattı. Akıllara gelen ilk soru da Alucra yıllardır konuşulan Askeri Birliğin gelip gelmeyeceği oldu.

Kelkit Vadisi olarak adlandırılan Alucra-Çamoluk-Şiran-Şebinkarahisar-Mesudiye gibi ilçeleride kapsayan ve bölge ilçelerinden stratejik bir merkez konumundaki Alucra'ya sabit askeri komando birliği kurulması bölge güvenliği için gereken çalışmalar biran evvel başlatılması Alucra ilçe halkı ve basınıı olarak talebimizdir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber