Ana Sayfa Genel Kalite ve Kariyer Merkezi İlk Sınavını Verdi

Kalite ve Kariyer Merkezi İlk Sınavını Verdi

Giresun Dernekleri Birliği'nin destekleri ile, Giresun Gençlik Derneği tarafından organizeedilen, "Giresun Kalite ve Kariyer Merkezi" ilk eğitimini başarı ile verdi. "Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi" konulu ilk konferans, Eğitim-Yönetim Danışmanı Yılmaz Sönmez tarafından gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2011 Pazartesi 17:49
Kalite ve Kariyer Merkezi İlk Sınavını Verdi

Giresunlu, Üniversiteli gençlerin yoğun bir katılım gösterdiği konferans, katılımcıların kendilerini tanıtmaları ile başladı. Giresun Gençlik Derneği Başkan Vekili Zafer
Sıbıç, “Giresun Gençlik Derneği, önemli bir yola girdi. Bundan böyle gençlerimizin her türlü sorunları ile ilgilenmeyi hedefliyoruz. Toplumsal bilincin kazanılması, farklı farklı
projelerin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Sizlerden gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirerek, toplumsal faydalar sağlayacağız. Tüm gençlerimizin bu imkân ve fırsatlardan yararlanmasını istiyoruz. Biz üzerimize düşen görevifazlasıyla yapmaya karar verdik.” dedi.

Giresun Dernekleri Birliği Başkanı Halil Kütük yaptığı konuşmada, “Gençlerimizle ilgili yıllardır yaptığımız çalışmalar sonucunda, 500 kişi arasından özel olarak seçilmiş, 30 kişilik bir yönetim ekibi oluşturuldu. Bütün arkadaşlarımızın kendilerine özgü başarıları ve yetenekleri var. “Giresun Kalite ve Kariyer Merkezi”ni bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu grubun içinde bulunan herkes, sosyal hayatın içinde, her konuda eğitimlerle desteklenecek. Tecrübe aktarımları ile hayatın gerçeklerini çok daha kısa zamanda öğrenecek. Herkese aynı mesafede, tamamen objektif çalışmalarla kendinden söz ettirecektir. Bizler, yılların verdiği bilgi ve birikimlerimizi gençlerimize aktarabilmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Öncelikle, Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini anlatmakla bu işe başlıyoruz. İnşallah çok faydalı bir konferans olur. Bu tatil gününde, böylesine önemli bir katılımı gerçekleştirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitim-Yönetim Danışmanı Yılmaz Sönmez ise, “Giresun Gençlik Derneği mensuplarından birinin program öncesi kendisine verdiği, Giresun Gençlik Derneği’nden beklentiler konulu bir mektup okudu. Okuduğu kağıdı çevirdi, boş bir kağıtla, dinleyicilerden böyle bir mektubu almayı çok isterdim, diyerek sözlerine başladı. Hayat tekrarı olmayan bir maç gibidir, herkesin eline geçen fırsatı çok iyi değerlendirmesi gerekir. Hayat dengeler bütünüdür. Bu dengeler, milletimiz, ailemiz ve kendimiz ekseninde olmalıdır. Neyin peşinde ömür tükettiğimiz konusu çok önemlidir. Bir toplumun yıkılmasının en büyük tehlikesi “Nemelâzımcı olmaktır.” Himmetimiz milletimiz mi? himmetimiz kendimiz mi olmalıdır? İnsan ömrünün son çıktısı “İyi adamdı” veya “İyi bir hanımdı” dedirtebilmektir.” gibi veciz sözlerle eğitimi sürdürdü.

Konferansı soru-cevap kısmında ise katılımcılar çok farklı konularda görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Böyle bir oluşumun içinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden gençler, “Kalite ve Kariyer Merkezi oluşturma”, “Gençlere sosyal çevre edindirme” gibi projelerin öncülüğünü yapan Halil Kütük başkanımıza, Giresun Gençlik Derneği’nin başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz. Tüm Giresunlu gençlerin bu oluşumun içinde yer almasını bekliyoruz. Burasının kıymetini ancak bu grubun içinde olanlar anlayabilirler.” dediler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber