Ana Sayfa Güncel Kanalizasyon ve İçme Suyu Projesinde Sona Doğru

Kanalizasyon ve İçme Suyu Projesinde Sona Doğru

Yaz aylarında Alucra'nın en büyük sorunu olan Su konusunda ciddi bir çalışma başlatıldı. Belediye yaptığı içme suyu ve kanalizasyon projesini ihale aşamasına getirdi.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2010 Cuma 10:49
Kanalizasyon ve İçme Suyu Projesinde Sona Doğru

Yaz aylarında özellikle bu yıl gurbetcilerimizde canını yakan su sıkıntısına Alucra Belediyesi son vermek için İller Bankası ile ortak yaptığı projeyi ihale aşamasına getirdi.

Yaz aylarında şebeke suyunun yetersiz kaldığı bunun yanında 21 yüzyılı yaşamamıza rağmen aspesli borulardan su dağılması en büyük handikaplardan biriydi. Nihayet ilçemizin ciddi sorunu olan bu proje için Belediye ve yetkililer çalışmalarını ihale aşamasına getirdi. Belediye yetkililerinin yaptığı açıklama şöyle:

"İller Bankası Genel Müdürlüğüyle yaptığımız protokoller sonucu programa alınan ilçe merkezi içme suyu ve kanalizasyon projelerinde sona doğru geliniyor. Kanalizasyon projesiyle ilgili olarak proje müellifi firma tarafından gerekli ölçüm ve haritalandırma çalışmaları yapılmış olup , 30 ayrı noktada zemin etüdü sondaj çalışması yapılmıştır.İçme suyu kesin projemizin de danışmanlık hizmeti ön yeterlilik ihalesi 22 ekim 2010 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğü Proje Geliştirme Dairesi Başkanlığınca Ankara’da yapılacaktır" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber