Ana Sayfa Kültür / Sanat Karaağaçlılar "Dostluk ve Kardeşlik Şenliği"nde Buluştu

Karaağaçlılar "Dostluk ve Kardeşlik Şenliği"nde Buluştu

Alucra Karaağaç Mahallesi Derneği tarafından Alucra'da düzenlenen "Dostluk ve Kardeşlik Şenliği"ne ilgi büyüktü. Dünyanın ve Türkiye'nin dörtbir yanındaki Karaağaçlılar şenlikte biraraya geldi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2010 Pazartesi 13:14
Karaağaçlılar

ALUCRA- Karaağaç Mahallesi'nden gurbete çıkanlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla 1992 yılında İstanbul'da kurulan Karaağaç Mahallesi Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen şenlik, 17-18 Temmuz 2010 tarihlerinde yapıldı. Dernek Başkanı Yalçın Eker ve çalışma arkadaşlarının aylarca süren gayretleriyle tertiplenen şenliğe, bazı Avrupa ülkelerinin yanı sıra İstanbul, Ankara, Samsun ve Ordu başta olmak üzere Dünyanın ve Türkiye'nin dörtbir yanından gelen binlerce Karaağaçlı katıldı.


Karaağaçlılar Derneği'nin İstanbul'dan kaldırdığı otobüsler ve özel araçlarıyla Alucra'ya gelen yüzlerce Karaağaçlı, ilçe girişinde hemşerileri tarafından davul-zurna eşliğinde coşkuyla karşılandı. Hasretle kucaklaşan Karaağaçlılar, yüzlerce araçlık konvoyla ilçe merkezinden geçerek Eker Ailesi'ne ait mesire alanında toplandı. Davul-zurna eşliğince eğlenmeye başlayan Karaağaçlılar, yakılan dev mangallarda hazırlanan ızgara çeşitleriyle karınlarını doyurdu. Saatler gece yarısına yaklaşırken yapılan havayi fişek ve meşale gösterisi ise, heyecan ve coşkuyu zirveye taşıdı. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmeye devam eden vatandaşlar, Karaağaç Mahallesi’ne ait Doruk Tepesi'ndeki mesire alanında toplanmak üzere dinlenmeye çekildi.

 

ÇAM VE ÇİÇEK KOKULU DORUK TEPESİ


Ertesi gün Alucra’nın çam ve yayla çiçeği kokulu Doruk Tepesi’nde toplanarak önce kahvaltı yapan Karaağaçlılar, bir yandan kendi mangallarını yakmaya, diğer yandan da davul-zurna eşliğinde horun çekmeye başladı. Alucra Kaymakamı Ünal Koç ve Belediye Başkanı Osman  Söylemez, bu mutlu günlerinde Karaağaçlıları yalnız bırakmadı.


Karaağaç Mahallesi Muhtarı Erol Gülpınar ise, hem protokol davetlileri, hem de hemşehrileri için dev kazanlarda "Keşkek" ziyafeti hazırladı. Şenlik etkinlikleri kapsamında mini futbol turnuvası ve hediye çekilişi yapıldı.


Doruk Tepesi’nde toplanan binlerce Alucralı’ya hitaben konuşan Karaağaç Mahallesi Derneği’nin genç başkanı işadamı Yalçın Eker, "Dostluk ve Kardeşlik Şenliği"nin geleneksel hale getirileceğini müjdeleyerek, herkesin bu işe destek olmasını istedi. Dernek olarak yürüttükleri faaliyetleri kısaca özetleyen Başkan Yalçın Eker, derneğin kurucuları ve eski başkanlarına şükranlarını sunmayı ihmal etmedi. Konuşması dikkatle dinlenen ve uzun süre alkışlanan Yalçın Eker, bu çalışmaları beraber yürüttüğü genç arkadaşlarının fedakârlıklarını asla unutmayacağını da sözlerine ekledi. Başkan Eker'in konuşmasından ardından sponsorlar için Teşekkür Belgesi ve plaketler verildi.


Alucra'da heyecan dolu iki güzel gün geçiren Karaağaçlılar, gelecek yıl tekrar buluşmak üzere sözleşerek akşam saatlerinde Doruk Tepesi'nden ayrıldı.


Büyük Başkanlar..Haber ve Resimler için Dursun Eker'e Teşekkür Ederiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber