Ana Sayfa Güncel Karabök Köyü Gençliği Sıla-i Rahimde

Karabök Köyü Gençliği Sıla-i Rahimde

Karabörk Köyü Gençliği bu yıl 5.si düzenlenen sıla-i rahim programı çerçevesinde Alucra'ya çıkarma yaptı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2016 Salı 22:23
Karabök Köyü Gençliği Sıla-i Rahimde

Program çerçevesindebir çok etkinlik düzenleyen gençlerimiz örnek bir gezi programına imza atmış oldular.

Peksimet Tepesi'nde konvoyla karşılanan gençlerimiz, burdaki hoşlama ve horon faslından sonra konvoyla şehir merkezine geldiler.

KARA BÖRKLÜLER MEYDANDA

Karabörk Köyümüzün adını aldığı ve gezi için özel yaptırılan börklerini takan gençlerimiz ilçe meydanında müthiş bir horon şovla güne hareket kattılar. Halkımızın ilgi ve övgüyle izlediği horon şovla ilçe meydanı bir anda şenlik alanına döndü.

VE KÖY ZİYARETİ

Horondan sonra Karabörk'e çıkan geçlerimiz, köy sakinlerini ve mezarlıkları ziyaret ettiler. Toplu yenen akşam yemeğinden sonra akşam namazına geçildi. Namazdan sonra yapılan muhabbet ve çay faslından sonra köy meydanında doyasıya eğlenen gençlerimiz, sıla - gurbet kaynaşmasına vesile oldular.

PAZAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Pazar günü köy konağındaki toplu yapılan kahvaltı ile başlayan program genel gezi ve etkinliklerle devam etti. Öğleden sonra İlçe merkezindeki Hafızlık Kursu ve İlçe Müftümüz Mustafa Akbulut Bey ziyaret edildi. İlçe esnafını da ziyaret eden gençlerimiz, esnaflarımızla bol bol fotoğraf çekindiler. Daha sonra Alucra Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden gençlerimiz, okul kütüphanesini ve yerel kültür müzesini ilgiyle gezerek fotoğraflar çekindiler.

Okul Müdürü Aydın Bodur Bey'den okul hakkında bilgi alıp muhabbet eden gençlerimiz daha sonra sıladan ayrılarak gurbet yollarına düştüler.

Alucrahaber.com olarak 5 yıldır düzenli olarak köylerini memleketlerini gelip ziyaret eden gençlerimizi, organizasyonu gerçekleştiren tüm ekibi ve Karabörk Köyü Derneğini tebrik ederiz.

 

Tüm Resimler İçin Tıklayınız...

YORUMLAR
  • yorum2016-06-01 02:10:01Sait PAÇA

    Helal olsun çok güzel hareketler bunlar :) Devamı daim olsun inşallah Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber