Ana Sayfa Güncel KARABÖRK KÖYÜ GENÇLİK KOLLARINDAN SILAYI RAHİM

KARABÖRK KÖYÜ GENÇLİK KOLLARINDAN SILAYI RAHİM

Karabörk Köyü Gençlik Kollarının organize ettiği sılayı rahim programı çerçevesinde Karabörklü 55 genç İstanbul'dan Alucra'ya giderek memleketlerini ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2010 Salı 08:32
KARABÖRK KÖYÜ GENÇLİK KOLLARINDAN SILAYI RAHİM

Gençlik Kolları Başkanı Ali Rıza Köymen önderliğindeki gençler, Karabörk köyü muhtarı İbrahim Yamak, İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Aydın Bodur, Ali Fuat Yelek ve köyhalkı tarafından Beksimet mevkiinde karşılanarak konvoy eşliğinde köylerine çıktılar.

Alucra'da,  Alucra Belediyesi ve Alucra Emniyet Amirliğine nezaket ziyaretinde bulunan gençler köylerindeki  hısım ve akrabalarını, özellikle de hasta ve yaşlıları ziyaret ederek değişik etkinliklerde bulundular; birlik ve beraberlik mesajları verdiler, bu noktada örnek davranışlar sergilediler. Alucra Gençlik Derneği tarafından da ziyaret edilen gençler, Alucra gençliğiyle de tanışma ve karşılıklı sohbet etme imkanı buldular. Karabörk Köyü köy konağında yöresel yemek ikramından sonra davul zurna eşliğinde eğlenerek gurbet yorgunluğunu üzerlerinden attılar.

Gençlik kolları başkanı Ali Rıza Köymen; yaz ve kış olmak üzere bu gezileri yılda iki kez yapmayı geleneksel hale getirmeye çalışacaklarını dile getirdi. İstanbul’da da kültür, eğlence ve gezi proğramları düzenleyerek gençleri kaynaştırmaya, birlik ve beraberliklerini korumaya çalıştıklarını söyledi. İmkanları dahilinde kalıcı bir şeyler yapmaya çalıştıklarını, bu çerçevede gençlik kolları olarak köy okulunun tuvaletlerinin tamiri için destek olduklarını, köydeki gençleri İstanbul’da misafir etmek istediklerini ifade etti. Yaptıkları ve yapacakları etkinlikleri sadece gençlerin imkanlarıyla yapmaya çalışacaklarını, bunu prensip olarak kabul ettiklerini dile getiren başkan ve ekibi Pazar günü saat 16 gibi köylüleriyle vedalaşarak yola çıktılar.
Aydın Bodur'a Teşekkür Ederiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber