Ana Sayfa Güncel Karabörklü Gençler Sıla-i Rahim Gezisinde

Karabörklü Gençler Sıla-i Rahim Gezisinde

İlçemiz Karabörk Köyü Yardımlaşma, Dayanışma, Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, geleneksel hale getirdiği SILA-İ RAHİM gezisinin 6.sını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2017 Perşembe 14:17
Karabörklü Gençler Sıla-i Rahim Gezisinde

Kış aylarında yapılmasına rağmen katılımın yüksek olduğu program ile birlik, dirlik, dirilik, kaynaşma ve dayanışma adına emsal teşkil edecek güzel bir geleneği devam ettiren Karabörk Köyü Gençliği, bu yıl da sılayı unutmamış oldu.
     
Program çerçevesinde 2 otobüs ve 1 minibüs ile cuma günü akşam saatlerinde  İstanbul’dan hareket eden 120 kişi, cumartesi günü öğle saatlerinde Alucra’ya ulaştı. Balcana Mevkiinde karşılanan misafirler, ev sahibi konumundaki köylüleriyle hasret giderdikten sonra ilk olarak Alucra Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Hafızların Yasin ve kısa sureler okuyup dua etmelerinin akabinde şehitlikten ayrılan kalabalık, konvoy halinde şehir turu atarak yemeğe geçti.

Alucra Belediyesi’nin organize ettiği ve İlçe Kaymakamı Ali Altınkaynak’ın, İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Canikli’nin, Belediye Başkan Vekili Sadık Dolu’nun da katıldığı yemek ikramından sonra, Adnan Saatçı Başkanlığındaki Dernek Yönetim Kurulu, İlçe Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı makamlarında ziyaret ettiler.

İlçedeki taziye evini de ziyaret eden heyet daha sonra köydeki hasta ve yaşlılara ziyarette bulundu. Köy Muhtarı Ali Kocaman yönetiminde köylünün köy konağında organize ettiği; Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın ve daire amirlerinin katıldığı akşam yemeğinden sonra tanışma ve sohbet faslına geçildi.

Köy Muhtarı Ali Kocaman’nın, Dernek Başkanı Adnan Saatçı’nın ve İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak’ın konuşmalarından sonra; İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak’a ve Belediye Başkan Vekilimiz Sadık Dolu’ya plaket takdim edildi. Uzun süre köy meydanında horon oynayıp eğlenen Karabörklüler, gezi programının ilk gününü tamamlamış oldular.

Pazar günü İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak’ın da katıldığı, yöresel fırın mamullerinin ikram edildiği sabah kahvaltısından sonra genel ziyaret ve gezilerle vaktini değerlendiren misafirler daha sonra ilçe merkezine indiler. Alucra Belediyesi’nin saat 15’teki yemek ikramından sonra caddede  ilçe sakinlerine horon gösterisi sunan ekip, saat 17 gibi tekrar gurbet yoluna düştüler.

Yönetim kurulu adına konuşan Başkan Adnan Saatçı;

yeni seçilen, heyecanlı ve dinamik ekibiyle var olan güzellikleri devam ettirmenin yanında, millet ve memleket adına bir çok güzel işlere imza atacaklarını ifade etti. Önce insan anlayışıyla çalışacaklarının altını çizen Başkan, köyün ve köylünün maddi manevi her türlü yanlarında olacaklarını, gurbetle sılayı bir bütün olarak kucaklayıp kaynaştıracaklarını, üniversitede okuyanların tamamına burs vererek önemsediklerini gösterdikleri eğitim noktasında daha farklı ve güzel icraatlara imza atacaklarını, ziyaret ve programlarla köylüleriyle irtibatı canlı tutacaklarını, genelle uyumu bozmadan yerel kültür ve yerel milliyetçiliği önemseyeceklerini, icraatlarını projeler çerçevesinde yapacaklarını söyledi. Başkan son olarak sözlerini teşekkürle bitirdi:

6. SILA-İ RAHİM PROGRAMI’mızda emeği geçen, katkısı olan, yanımızda duran:

Programın her ayağında yanımızda olan İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak’a,

Desteğini ve katılımını esirgemeyen İl Genel Meclis Üyesimiz Durmuş Canikli’ye,

İlçe dışında olmasına rağmen, defaatle arayan, ilgilenen ve iki öğün yemek programını üstlenen Belediye Başkanımız Asım Kaymakçı’ya,

İlgi ve alakasını eksik etmeyip devamlı programın içinde olan Başkan Vekilimiz Sadık Dolu’ya,

Davetimize icabet edip programımıza katılma nezaketini gösteren daire amirlerimize,
Programımızın SILA ayağında her türlü ilgi, alaka ve zahmetten çekinmeyen Köyümüz Muhtarı Ali Kocaman’a, köylülerimize, hassaten gençlerimize, Hasan Kocaman’a, Aydın Bodur’a, Aytaç Bodur’a, Salim Yelekoğlu’na, Zafer Kocaman’a,

Özellikle; köyümüzdeki yemek ikramlarının giderini üstlenen İlçe Esnaflarımızdan, Gündüz İnşaat sahibi Mahmut Gündüz kardeşimize,

anlayışları için ilçe esnafımıza ve hemşerilerimize,

Hafta sonlarını memlekette geçirme vefası gösteren gençlerimize,

Programa bizzat katılan yönetim kurulu üyelerimiz; İbrahim Yelek, Recep Yelek, Şaban Köymen, Nevzat Şerbetçi, Ali Muharrem Yelekoğlu (Çayırova Şube Başkanı), İsmail Bodur, Burhan Coştur  ve özellikle Ali Yamak’a,

Önemli katkılar sunan Gençlik Kolları Başkanımız Fatih Dindarol’a ve basın ayağımız Uğur Köymen’e
Organizedeki katkılarından dolayı İsa Coştur’a,

Alucramızın yegane haber kanalı, herdem canlı nefesi, her faaliyetimizin gönüllü paylaşımcısı #Alucrahaber'e ve yöneticilerine,

Teşekkürü bir borç bilir, en kalbî duygularla teşekkür ederim.’’

Geziyle alakalı tüm resimler galeriye eklenmiştir..

YORUMLAR
  • yorum2017-03-04 23:42:48İNAN TUFAN BODUR

    Alucra nın dünü,bugünü,yarını,sevinci neşesi,üzüntüsü kederi,birlik beraberlik abidesi güzel köyümün güzel ve vefalı insanları ALLAH SILA-İ RAHİM inizi kabul etsin.Emeği geçen herkesden ALLAH razı olsun.ve hakkınızda kim ne düşünürse ALLAH oniki katını vresin.

  • yorum2017-03-02 09:21:10Musa Karasakal

    Alucra KARABÖRK KÖYÜ slm olsun birliğimiz daim olsun

  • yorum2017-03-02 09:08:35Fatih Coştur

    Alucramız ve köyümüz adına çok güzel bir organizasyon,emeği geçen herkese teşekkürler...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber