Ana Sayfa Genel Karayollarından Kaza'ya Davet

Karayollarından Kaza'ya Davet

Sivas 16.Bölge Müdürlüğü 163.Suşehri Şubesi kontrolünde olan Alucra - Şebinkarahisar karayolu adeta kazaya davetiye çıkarıyor.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2016 Cumartesi 21:37
Karayollarından Kaza'ya Davet

Yaz aylarında dökülmeyen asfalt eylül - ekim ayı gibi dökülünce iklim şartları nedeniyle asfalta yapışmayan mıcırlar adeta trafik kazalarına davetiye çıkarıyor.

Alucra - Şebinkarahisar yolu arasında dökülen asfalt mevsim şartlarının dikkate alınmadan dökülmesi nedeniyle bu yolu kullanan araç şöforlerini zor durumda bırakıyor.

Soğuk havalar nedeniyle kaynamayan asfalttan çıkan mıcırlar 1 ay içinde 2 defa camı patlayan Alucra Devlet Hastanesine ait ambulansı vede bir çok araçta maddi hasara sebep oldu.

Defaatle telefonda Suşehri Şubesini aradıklarını, bu yolun durumuna acil bir çözüm bulmaları gerektiğini ileten vatandaşlar, maalesef Alucra yoluna ne yazın nede kışın Sivas Bölgenin bakım yapmadığını, kış mevsimine girerken asfalt dökmelerini anlamlandıramadıklarını ifade ettiler.

Karayolları Alucra'yı İhmal Ediyor

Daha önce kış aylarında bir çok ölümlü ve maddi hasarlı kazanın Karayollarının zamanında yol temizliğini yapmamasından kaynaklandığını haber sitemizde yazmış bir çok kez gündeme getirmiştik.

Siyasi yetkililerden Alucra'nın karayolları ağını Sivas Bölgeden alınıp derhal Trabzon Bölge'ye devredilmesi gerektiğini birkez daha kamuoyuna sunuyoruz.

Şiran - Gümüşhane -Trabzon istikametine yolculuk edenlerle Alucra - Şebinkarahisar - Sivas yönüne seyahat edenler kesinlikle hangi yolun daha bakımlı olduğunu bizzat kendileri göreceklerdir.

Başka canlar yanmadan bu soruna bir çözüm bulunmalı.

YORUMLAR
 • yorum2016-11-17 12:57:06hasan Y

  bende salı geçdim hakikaten çok kötü

 • yorum2016-11-16 00:33:19Oğuzhan Tekneci

  BİRİLERİ HAYATINI KAYBETMEDEN ACİLEN KARAYOLLARININ MÜDAHALE ETMESİ LAZIM CUMARTESİ GEÇTİM ÇOK TEHLİKELİ

 • yorum2016-11-14 07:40:11Ömer Öztürk

  Asfalt ta değil döktükleri, ekim ayında mıcır döktüler, havalar soğuyunca asfalta gömülmedi mıcır, alucra şiran yolunda bu işlem haziran ayında yapıldı, bizim yolda ise yeni akıl ettiler ama kelle koltukta gidip geliyoruz

 • yorum2016-11-13 05:39:10Ahmet Bektaş

  Otoyol ve duble yollarımızla övüyoruz ama bir türlü Suşehri-Şebinkarahisar-Alucra arasındaki yol yapılmadı. Sayın Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Nurettin Canikli'nin bu işe el atmasını istirham ediyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber