Ana Sayfa Güncel KASIM HOCA EFENDİDEN BÜYÜK HİZMET

KASIM HOCA EFENDİDEN BÜYÜK HİZMET

İlçemizin yıllardır kanayan yaralarından biri de ilçe idare amirlerin vekillerce idare edilmesi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2009 Perşembe 14:52
KASIM HOCA EFENDİDEN BÜYÜK HİZMET
Milli Eğitim, Hastahane, Tapu, Müftülük, Maliye, İlçe Tarım gibi ilçemizin idarecileri maalesef vekil idarecilerle yürütülüyor.

2005 yılından itibaren ilçe müftümüzün ilçeden ayrılışından sonra bir daha Alucra'ya müftü gelmedi! Defatle Diyanet İşleri Başkanlığına mailler yollamamız da işe yaramadı. Hatta 2008 yılında Kutlu Doğum etkinliğinde Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Bardakoğlu'na da Alucra'da müftü olmadığı şifaen söylense de herhangi bir sonuç alınamamıştı. Siyasilerin yapadığını ilçemizin değerli mana büyüğü Kasım YAĞCIOĞLU Hocaefendi yaptı.

2009 yaz ayını ilçemizde geçiren Kasım YAĞCIOĞLU Hocaefendi ilçedeki bir takım sorunlar dikkatini çekti. Bu sorunların başında da İlçe de uzun zamandır müftü olmayışı idi. Bereketzade Vakfından talebesi olan Diyanet İşleri Başkanlığında görevli bir büyüğümüzün yanına Ankara'ya giderek sorunu dile getiren Kasım YAĞCIOĞLU Hocaefendi, acilen ilçeye müftü atanması gerektiğini gerekçeleri ile izah ederek ilçemiz dışında Şebinkarahisar ve Çamoluk içinde müftü talebinde bulundu.

Alucra'ya Erzurum'lu yeni bir müftünün atandığını Diyanet İşleri Başkanlığından gelen müjdeli haberle alan Kasım YAĞCIOĞLU Hocaefendi, ilçe de gerekli kişilerle irtibata geçerek yeni Müftümüzün tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirdi.

Kasım YAĞCIOĞLU Hocaefendi ilçemiz için çok önemli bir değerdir. İlçemize yapmış olduğu bu değerli hizmetten dolayı kendilerinden Allah binlerce kez razı olsun.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber