Ana Sayfa Genel Kaymakamımızın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kaymakamımızın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Alucra Kaymakamı Ali Altınkaynak, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2017 Cumartesi 23:52
Kaymakamımızın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz gecesi demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, parlamenter sistemimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız alçakça, ahlaksızca, vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır.
        
15 Temmuz gecesi Milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inanan hainler, amaçlarına ulaşmak için fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiler. Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimizin kadim tarihinde şanlı bir sayfa olmuş ve Milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.
         
Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.
       
15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.
         
Vatanı, milleti, devleti ve namusu için şehit olan tüm şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatmak bizim en önemli görevimiz ve boynumuzun borcudur. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, tüm gazilerimize şifalar diliyorum.  

Ali ALTINKAYNAK
Alucra Kaymakamı

YORUMLAR
  • yorum2017-07-17 15:55:27Ali Erilli

    Değerli kaymakamım Hoşgeldiniz, elinize Yüreğimize sağlık. Allah bu millete 15 Temmuz'u unutturmasın. Bilmemiz lazımdır ki unutursak ,unutturursak aynı hadiseleri tekrar yaşamış oluruz. İstiklal şairimiz Mehmet akif ersoy un "Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın "dediği gibi , Rabbim bizede bir daha 15 temmuzlar yaşatmasın. Allah hainlere kâfirlere zalimlere fırsat vermesin. Âmin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber