Ana Sayfa Yöremizden Kaza Geliyorum Dedi 1 Ölü, 4 Yaralı

Kaza Geliyorum Dedi 1 Ölü, 4 Yaralı

Şebinkarahisar Tamzara Mahallesi yol ayrımındaki heyelanlı olan ve yavaş yavaş kaymaya başlayan yolda önlem alınmayınca kaza meydana geldi.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2017 Salı 19:47
Kaza Geliyorum Dedi 1 Ölü, 4 Yaralı

4 kişinin yaralandığı 1 kişinin de hayatını kaybettiği kazada vatandaşlar kazanın meydana geldiği yolla ilgili olarak serzenişte bulunarak "Sesimizi duyuramadık" dediler.

3 Eylül 2017 Pazar günü meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı, 1 kişi ise öldü.

Tamzara Mahallesi yol ayrımında geçtiğimiz yıl yapılan ve çok geçmeden yolda çatlaklar meydana gelmişti. Bunun üzerine yolun yaklaşık 200 metrelik bölümünde çalışmalar durmuş ve yol stabilize bir şekilde uzun süre  beklemişti. Yolda Karayollarının önlem amaçlı koyduğu  (!) uyarı levhası dışında herhangi bir önlem alınmadığı gibi yol ne iyileştirildi ne de yeniden sağlıklı bir şekilde yapıldı.

KAZADAN 1 KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ YARALANDI

Stabilize olan yolda meydana trafik kazasında Necmettin Kanıboz (42) yönetimindeki otomobil şarampole yuvarlandı. Şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolun alt tarafından bulunan yaklaşık 20 metrelik şarampole uçan 28 DF 846 plakalı otomobilde şoför Necmettin Kanıboz ile  annesi Kıymet Kanıboz (73), oğlu Yusuf Kanıboz (13), kızı Kübra Kanıboz (15) ve yeğeni Esma Akkurt (14) yaralandı. Durumu ağır olan Necmettin Kanıboz, helikopter ambulans ile Giresun´a sevk edildi. Şoför Necmettin Kanıboz kaldırıldığı Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi´nde 5 Eylül 2017 Salı günü sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre Giresun istikametinden Şebinkarahisar´a gelmekte olan otomobil ilçenin Tamzara Mahallesi yol ayrımındaki stabilize yolda direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan yaklaşık 20 metrelik şarampole uçtu.

1 AY ÖNCE DİLEKÇE YAZDIM

Tamzara Mahallesi sakinlerinden Seçmen Silay da yolla ilgili olarak yaptığı serzenişte "Yaklaşık 1 ay önce BİMER´e, Karayolları Genel Müdürlüğüne, Karayolları Sivas Bölge Müdürlüğüne, İlçe Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığı ile AKP İlçe Başkanlığına, Sivas İl Başkanlığına dilekçe yazarak burada hayati tehlike vardır, bir olay olacak diye uyarıda bulundum. Dilekçemle ilgili olarak sadece "kayıta alındı" cevabı geldi. Yarın bir gün buraya ani bir yağmurla sel gelince, bizim evlerimizde suyun altında kalacak. Bizim de can güvenliğimiz yok. Biz şimdiye kadar sesimizi hiç kimseye duyuramadık.  Devletin bize gördüğü reva buysa biz bu ülkeyi terk edelim. Benim bildiğim devlet, halkın huzurunu rahatını güvenini huzurunu sağlamak için vardır." dedi.

Vatandaşlar, başka kazaların da meydana gelmemesi için yetkililerden seslerini duymalarını istiyor.

Haber: Yenisebinkarahisar Gazetesi

YORUMLAR
 • yorum2017-09-11 08:15:48Yusuf Saraçoğlu

  Çetin çetin benimle iletişime geçin size gerçekleri kanitlayayim inanın ki bir çok engel var

 • yorum2017-09-11 06:47:12ÇETİN ÇETİN

  Alucrayı kalkındıracak bir şey yapılmak istendiğinde karışıya dikilen engel mi var..???? Yusuf bey..dediğiniz işallah doğru değildir...başka bir yöre insanı dahi bunu yapmamalı..hele Alucralı hiç..konuşulan konu halka hizmet..iyi niyet de..kötü niyet de sahibini bulur..

 • yorum2017-09-11 04:42:20Yusuf Saraçoğlu

  Çetin çetin bizler Alucra için birşeyler yapmak istesekde buna müsaade edilmeyeceğini sizinde iyi bilmeniz gerekiyor Alucra yi otopark mesire alanı ve bunun gibi hizmetlerin gelistirmeyecegini sizde çok iyi biliyorsunuz bu arada size bir tavsiyem var sizde arada siyah gözlük takın bazen bir çok işe yarıyor saygılar

 • yorum2017-09-11 01:20:38ÇETİN ÇETİN

  Yusuf bey..Alucralıyım Alucrada hiç yaşamadım..resimlerden özellikle bu gazeteden birşeyleri elimden geldiğince takip ediyorum...Alucrada yapılanmayanlar,yapılmayanlar..ve de papılanlar var..siyah gözlükleri çıkar..müsbet düşün..Alucraya ne katkıda bulunabilirsinin hesabını yap...yemiş,çalmış..bu laflar bayatladı...halkın rızkını yiyen,çalan..fazlası ile kayıp eder..yanına kalmaz..sefilleri oynar..biz kendi müsbet işlerimize bakalım...Alucramıza neler yapabiliriz...hesabımız bu olmalı..gerisi boş laf...merkezdeki park...yollar..mesire alanı...dere ıslah çalışmaları...gibi uzaktan gördüğüm...hizmetleri inkar etmek kimseye fayda sağlamaz...eksik hizmet var..yapılan hizmed de var..bunu derim..

 • yorum2017-09-08 13:42:06Yusuf Saraçoğlu

  Çetin Çetin memleket için söz verilen ve tutulan sözleri söyleyin! birde tutulmayan sözleri. bence boş bardak dolu bardak tan çok daha ağır gelir ben yapılan hizmetide iyi bilirim yapilmayanıda ama yapılamayan hizmette mutlaka bir oyun vardır kısa bir örnek vereyim Alucra otagarı. proje farklı yapılan farklı sebep mutayitinde dediği gibi paranın yenilmesi. ben 27 sene yaşadım alucrada kimin ne olduğunu iyi bilirim saygılar

 • yorum2017-09-08 07:32:05ÇETİN ÇETİN

  Yusuf bey..bardağın boş tarafını görmek ve sadece boş tarafından bahsetmek insafsızlık..biraz da bardağın dolu tarafından bahsetsen...daha adaletli olur...adalet herkese lazım..yapılanlar var..yapılamayanlar ve yapılmayanlar var..desek daha iyi olur..

 • yorum2017-09-07 08:57:38Yusuf Saraçoğlu

  CETİN CETİN yetki kimin elinde şuan kimin sözü geçiyor ilk önce bunlara bakmak gerekiyor şahsi görüşüm 15 senede devletin bir çok üst düzey kurumlarında yer alan ve devam eden bir bakan var ne yapmış bu memlekete veya yapmamış verdiği hangi sözü tutmuş ilk önce bunlara bakmak gerekir tabiki hiçbir şey yapmadi ama yandaşları çok güzel memlekette cantacilik yapıyorlar bunların hizmet anlayışı budur

 • yorum2017-09-07 08:02:50ÇETİN ÇETİN

  Konu Canikli felan değil..konu karayolları...sahada olması gereken teknik elemanlar..masa başından kalkmamaları...halka değer vermeyen bürokrasi.. dozer var..kum var çakıl var beton var asfalt var..teknik eleman var...niçin bu ve benzeri yollar yapılmaz...tüm malzeme hazır helva yapan yok...hesap sorulacak yer belli..karayolları...ve yol yapımında görevli diğer kurumlar...adres belli...çok yazık..bir aile perişan olmuş...mevlam ölen kardeşimize rahmet eylesin..allah yaralılara acil şifalar versin...

 • yorum2017-09-07 03:43:40Yusuf Saraçoğlu

  Giresun ve tum ilçelerinin gerçekten durumu icler acısi memleketimizde malasef yol yok fakat dikkatimi çeken bir konu oldu Giresun merkeze stad yapılıyor ve milyonlar harcanıyor stad yapımında kullanılan para Giresun'un tüm ilçelerinin yol yapım masraflarini karşılıyor ve bunun farkında olup verdiği sözleri sadece kelimelerde bırakan Giresun akp teşkilatı ve sayın bakan Nurettin Canikli bu milletin hakkını ödeyemeyeceksiniz Allah bunlar hesabını sizlerden tek tek soracaktır

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ordu’da Şehitlerimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ordu’da Şehitlerimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber