Ana Sayfa Güncel Kelkit Doğalgaz'a Kavuşuyor

Kelkit Doğalgaz'a Kavuşuyor

Kelkit doğalgaz konusunda diğer ilçelere de örnek oldu.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2016 Pazartesi 17:40
Kelkit Doğalgaz'a Kavuşuyor

2013 yılında dönemin Belediye Başkanı Muammer Duran, ilçelerine doğalgaz çalışmalarının yapılabilmesi için ilçedeki elektrik abonesi hane sayısının yüzde 60´ının abonelik başvurusunda bulunması  için çalışmalar yaparak ilçe halkını teşvik etti. Kelkitliler de 335 liralık ücreti yatırarak başvurularını yaptı.

Yine 2014 yılında ilçede, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının ortaklığında doğalgaz bilgilendirme toplantıları yapıldı. Toplantılarda İlçenin gelişmesi için önem arz eden çalışmalara ilaveten Kelkit için çılgın proje sayılacak doğalgazın gelmesi için topyekün çalışıldı. İlçenin kamu, kurum, kuruluşlar, esnaflar, oda temsilcileri, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, mühendis ve mimarlar, sivil toplum örgütleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, kadın dernekleri, sendika temsilcileri, köy dernekleri, eğitim temsilcileri, spor kulüp başkanları gibi yoğun katılımlı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Dönemin Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün de , Plan ve Bütçe Komisyonu´nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız´a Kelkit´in doğalgaz ana hattı döşenmesi hususunu arz ederek, 2017 için planlanan Kelkit Doğalgaz ana hattının yapımını 2016´ya alınmasını sağladı.

Bakan ve Bakanlık bürokratları ile konuyu görüşen Üstün, “Kelkitli bizden desteğini hiçbir zaman eksik etmedi, bizde onların doğalgaz isteğini daha erkene alacağız. Bakanımız ve Bakanlık bürokratlarımız ile görüştük” dedi. Yine dönemin AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Kelkit ilçesine doğalgaz gelebilmesi için yürütülen 2 bin 800 abone kampanyasına abone olarak destek verdi.

İLK KAZMA 2015 YILINDA VURULDU

Gümüşhane´nin Kelkit ilçesinde doğalgaz hattı çalışmalarına ilk kazma 2015 yılı içerisinde kurban kesilerek vuruldu.

Aydın Doğan Caddesinde yapılan törende Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, törende yaptığı konuşmada abonelik sayısına göre doğalgaz hakkı kazanan 16 ilçenin içerisine Kelkit ilçesinin dahil edildiğini belirterek, “Kelkit Aydın Doğan caddesinde doğalgaz çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. İlk etapta 157 servis kutusu ile 2 bin 500 kilometre doğalgaz hattı döşenecek. Bu çalışmalar sayesinde de hava kirliliği minimuma inmiş olacak” dedi.

KAMULAŞTIRILMALAR 2016 YILINDA YAPILACAK

3 Ekim 2016 Tarihli ve 29846 Sayılı Resmî Gazetede doğalgaz boru hatlarıyla ilgili yayınlanan kamulaştırma ilanında "Kelkit İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Kelkit İlçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılması ile ilgili karar Resmi Gazete´de yayınlandı.

Kamulaştırmalar yapıldıktan sonra boru hattı yapılacak ve doğalgaz ilçeye kavuşturulacak.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-19 06:41:05ÇETİN ÇETİN

    Devamı Alucra ve diğer ilçelere olsun....doğalgaz tüketiciler için çok şey...temizliğinden işletme ve aile bütçelerine olumlu katkıları çok....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber