Ana Sayfa Güncel KELKİT HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

KELKİT HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Kelkit Havzası Kalkınma Birliği'nin (KHKB) olağan meclis toplantısı KHKB Başkanı Tokat Valisi Sayın Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2010 Salı 11:52
KELKİT HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda yapılan olağan meclis toplantısına başta Tokat Valisi Sayın Şerif Yılmaz olmak üzere Sivas Valisi Sayın Ali Kolat, Gümüşhane Valisi Sayın Enver Salihoğlu, Ş.Karahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve birliğe üye belediye başkanları, İl Genel Müclis Üyesi Oğuz DEMİR ile Alucra ve Çamoluğu temsilen İl Genel Meclis Üyeleri İrfan Dikbaş, Fazlı Derbeder ve Abdullah Kürkçü katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Tokat Valisi Sayın Yılmaz, Havza olarak sorunları birlikte paylaşarak birlikte çözme, üretme ve düşünmenin yeni uygulanan sistemlerden bir tanesi olduğunu kaydetti. Birliğe üye illerde Kelkit Havza Birliği'nin bir ofisi, temsilcisi olmasını arzu ettiklerini ifade eden Vali, "Birliği, bütünlüğü sağlama açısından birer kişi görevlendirilip, o personel marifeti ile birlik merkezi ile olan ilişkilerin hem yürütülmesi, hem işlemlerin paylaşılması açısından böyle bir sistem düşünerek karar aldık. Uygulamaya başlayacağız. Ayrıca Havza Birliği bazında yapılan çalışmalarda bugüne kadar belediyelerimizin bölgedeki çalışmalarına destek ağırlıklı oldu. İl Özel İdareler marifeti ile birlik adına yapılması gereken iş varsa bunu da yapabiliriz. Bu da kültürel varlıklarımızın korunması, onarılması vb. birliğinde isminin hizmet manasında illerimizde birer eseri olması düşüncesiyle böyle bir karar daha aldık" dedi.

KHKB Meclis toplantısı Valimiz Sayın Şerif Yılmaz başkanlığında gündem maddelerinin görülüp karara bağlanması ile devam etti.

 


Şebinhaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber