Ana Sayfa Güncel KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİNDEN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİNDEN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Giresun Dereli ilçesi Tamdere mevkiinde meydana gelen hain saldırı sonucu 1 askerimiz şehit, 2 askerimiz yaralanmıştır.Ayrıca yoldan geçmekte olan araç içinde 2 vatandaşımızda çeşitli yerlerinde yaranmıştı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2010 Salı 08:40
KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİNDEN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Kelkit Vadisi Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar, Askeri araca yapılan terörist saldırıyı nefretle kınayarak duyduğu üzüntüyü dile getirerek, bölgenin huzur ve güven ortamının bozulmaması için, Giresun Milletvekili Murat Özkan ve arkadaşları tarafından Şebinkarahisar’ın İL olması için verilen kanun teklifinin TBMM’sinde kabul edilmesini istedi.

BASIN AÇIKLAMASI


BÖLGENİN GÜVENLİĞİ VE HUZURU İÇİN ŞEBİNKARAHİSAR İL OLMALIDIR.


Terör, genellikle dış kaynaklardan beslenen, tehdit ve yıkıcı faaliyetlerin kuşanmış/silahlanmış halidir. Saldırı yapılan bölge dağlık ve ormanlık alan olduğu için terör örgütlerince özellikle seçilmektedir. Yöreye huzursuzluk ve büyük üzüntü veren bu saldırının amacı, Türkiye’nin huzur ortamına girmeye çalıştığı hassas dönemde terör eylemlerinin daha önceki yıllarda ve özellikle son günlerde Karadeniz’e açılmak istenmesi ile yapılan bu saldırı yöremizde büyük tepkiye neden olmuştur. Giresun merkez ile Kelkit Vadisi arasında çok geniş dağlık alanlar teröristlerin saklanması için uygun yer olduğundan buraları mesken seçiyorlar. Yörede bir idari boşluk vardır. Şebinkarahisar, idarî ve jeopolitik nedenlerle de il olmalıdır; çünkü bölgedeki idarî otorite boşluğu sonucu, terör örgütleri, Karadeniz’e açılmak için bu alana yakın yerlerde barınmaktadırlar. Şebinkarahisar il olduğunda, Karadeniz de kalıcı bir güvenlik şeridi oluşacak, idarî otorite boşluğu yaşanmayacaktır. En azından bölge ilçelerinden stratejik bir merkez konumundaki Alucra'ya sabit askeri komando birliği kurulmalı bölge güvenliği için gereken çalışmalar biran evvel başlatılmalıdır.


Yapılan saldırı, bu ülkede yüzlerce yıldır barış içerisinde, kardeşçe yaşayan yurttaşları birbirine karşı kışkırtmaya, kırdırmaya ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu ülkenin insanları bu tür kışkırtmalara karşı her zaman sağduyusunu muhafaza etmiş, tüm kışkırtmalara rağmen aralarındaki barış ve kardeşlik duygusunu her zaman muhafaza etmişlerdir. Kimse bu ulusun bir arada yaşama iradesini böylesine hain terör saldırıları ile test etmeye kalkışmasın. Bu ülkenin bütünlüğü bu tür hain saldırılarla dağılmayacak kadar güçlüdür. Biz her şeye rağmen tüm halkımızın sağduyusunu ve soğukkanlılığını koruyacağına inanıyoruz.


Kelkit Vadisi Medya Birliği olarak hain saldırıyı nefretle kınayarak tüm milletimize başsağlığı, şehidimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.


KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ

Sebinmedya.com, Alucra.com, Alucrahaber.com,  Camoluk.net, Vadininsesi.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber