Ana Sayfa Genel Kemal Gülen Çamoluk Derneğinde

Kemal Gülen Çamoluk Derneğinde

Çamoluk Derneği Gençlik Komisyonu ve Burs Komisyonunun bursiyer öğrencilere yönelik organize ettiği seminerde bu kez konuşmacı STV anahaberin sunucusu KEMAL GÜLEN'di.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2011 Salı 23:58
Kemal Gülen Çamoluk Derneğinde
Çamoluk Derneğinden burs alan İstanbul ve çevresinde okuyan öğrencilere her ay burslar dağıtılmadan önce verilen seminerde konuşmacı bu kez KEMAL GÜLEN'di. STV Anahaber sunculuğunu yapan Gülen, Çamoluklu üniversite öğrencilerine "MEDYA VE MEDYANIN GÖZÜNDE ERGENEKON" konusunda seminer verdi.

Konuşmasına Medya, Televizyonculuk ve Gazetecilik hakkında bilgiler vererek başlayan GÜLEN, Ergenekon'u doğru okumak için tarihsel süreci iyi bilmek gerekitğini vurguladı. GÜLEN, Ergenokonun her dönemde varolduğuna değinerek geçmiş medeniyetlerinde birer Ergenekonu olduğuna değindi.

Ergenekon ile ilgili çıkan haberlere de değinen GÜLEN, kendi haber tarzlarında kesinlikle kati bir şekilde konuşmadıklarını belirtti. GÜLEN, "Biz hep şunu söyleriz, iddianameye göre, savcılığın kararına göre gibi ifadeler kullanırız" dedi.

GÜLEN, eski YÖK başkanı Erdoğan Teziç'in kendisinin hocasını olduğunu, ondan çok şey öğrendiğini söyledi. Teziç'in adının Ergenekon ile anılmasından büyük üzüntü duyduğunu söyleyen GÜLEN, "Erdoğan hoca çok muhterem bir hocaydı, biz ondan çok şey öğrendik" dedi. GÜLEN, daha sonra Erdoğan Teziç ile ilgili bir yazı yazdığına da değindi.

GÜLEN, seminerin son bölümünde çarpıcı bir örnek vererek bursun ve Çamoluk Derneğinin önemine değindi. BABRAK KARMAL'ı anlatarak öğrencileri etkileyen GÜLEN, "Ya Çamoluk Derneği olmasayadı haliniz ne olurdu?" dedi.

GÜLEN, Karmal'la ilgili hadiseyi şu şekilde anlattı:

"BABRAK KARMAL Afganlı bir öğrencidir, Türkiye'ye tıp okumaya gelir. Fakat bir süre sonra parasız kalınca çareler aramaya başlar. Fakülteden bir arkadaşı Rus Konsolosluğunu önerir. Bir çare aramak için soluğu Konsoloslukta alan KARMAL'a "düşünelim size yarın cevap verelim" derler. KARMAL ertesi gün konsolosluğa gider ve kendisine şöyle derler; "Size burs vereceğiz fakat burada değil Moskova'da okuyacaksınız ayrıca TIP değil Siyaset Bilimi okuyacaksınız" derler. KARMAL kabul eder. Gider Moskova'da okur ve kendi ülkesinde yönetici olur. KARMAL, Afganistan'ın kapılarını Sovyetlere yani Ruslara açar ve Ruslar Afganistan'da büyük bir kıyım yaparlar. İşte o zaman KARMAL'a Türkiye'de burs veren olsaydı, o böyle bir olaya alet olmazdı. Ya da o zaman Çamoluk Derneği olsaydı eminim BABRAK KARMAL'ı kapıdan eli boş çevirmezdi" dedi.

GÜLEN, bir bursun insan hayatında çok önemli olduğunu, önemli olanın burs almak değil, bursun size ne şartla ne şekilde verildiğidir diyerek burs konusunun önemine de değindi. GÜLEN, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) verdiği burslara ve açtığı yurtlara da değindi.

Seminer sonrası soru-cevap bölümüne geçildi. Çamoluklu Üniversite öğrencileriKemal Gülen'e çarpıcı sorular sordular. Konuşmasının sonunda büyük alkış alan GÜLEN, konuşmasını "HER PAZARATESİ STV ANAHABERDE BULUŞMAK ÜZERE ESEN KALINIZ" diyerek espirili bir şekilde tamamladı.
Haber: Mustafa BAYINDIR
Camoluk.net
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ordu'ya Düşen Şehid Ateşi Alucra'yı da Yaktı

Ordu'ya Düşen Şehid Ateşi Alucra'yı da Yaktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber