Ana Sayfa Genel Kent Meydanı Yeşilleniyor

Kent Meydanı Yeşilleniyor

Alucra Kent Meydanı Alucra Belediyesi tarafından yeşillendiriliyor.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2016 Çarşamba 15:36
Kent Meydanı Yeşilleniyor

Alucra Kent Meydanında bulunan yeşil alanlara yeniden çim bakımı ve ağaçlandırma yapılıyor.

Geçen sene sosyal medya üzeriden eleştiri odağında olan Alucra Kent Meydanı, bu yıl yapılan çalışmayla tekrar yeşillendirilip, havuzları aktif hale getirilerek faaliyete geçiriliyor.

Konuyla alakalı Alucra Belediyesinden yapılan açıklama şöyle;

"Alucra Belediyesi tarafından Kent Meydanında bulunan yeşil alanların etrafına şerit çekilerek bakıma alındı. İlçe orman işletme şefliğinden meydan, otogar ve camii avlusu için 60 mavi ladin, 30 ıhlamur, 20 mavi servi, 30 yalancı akasya, 20 dağ akçaağacı, 100 mazı ağacı istenildi. Hafta içi çiçek ekimi yapılarak meydan yeniden canlandırılacak. Kuruyan ve hasar gören çimler yenisiyle değiştirilecek. Yeşil alanların korumak için etrafına 75 cm yüksekliğinde çit yapılarak zarar görmesi engellenmiş olacak" denildi.

YORUMLAR
  • yorum2016-05-12 05:25:45ÇETİN ÇETİN

    Parktan sorumlu yaz-kış bir kişi sorumlu olursa...park çiçek gibi olur..parkın her noktasındaki müsbet-menfi durum..belediyenin hanesine olumlu-olumsuz vatandaş tarafından yazılmakta..parkın durumu..belediyenin durumu demektir....sorumlu tek bir kişi bunu rahatlıkla yıl boyu yapar...

  • yorum2016-05-11 12:30:20ÜNİVERSİTELİ

    Yapmak kolay çünkü para çıkacak belediyeden. Önemli olan yaptıktan sonra bakımını yapmak. Bakımını yaptırabilecek misiniz çalışanlarınıza?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber