Ana Sayfa Ekonomi Kıbrıs Uçuşları Başladı

Kıbrıs Uçuşları Başladı

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan direkt KKTC uçuşlarına başlandı.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2016 Perşembe 14:56
Kıbrıs Uçuşları Başladı

Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'ya direkt sefer düzenlenen havalimanından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de (KKTC) seferler dün itibarıyla başladı. KKTC seferiyle Ordu-Giresun Havalimanı'ndan günlük 22 seferin yapılıyor.

Pegasus Hava Yolları, 3 Ağustos 2016 tarihinden itibaren haftada üç gün olmak üzere Ordu-Giresun Havalimanı ile KKTC Ercan Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı seferler düzenliyor. Pegasus, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) tarifeli direkt seferler gerçekleştiren ilk havayolu şirketi oldu.

KKTC Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan yaklaşık 120 yolcusuyla saat 10.40’da kalkan uçak saat 12.00 sıralarında Ordu-Giresun Havalimanı’na indi. KKTC’ye ilk sefer olması nedeniyle Havalimanı çalışanları uçağı itfaiye aracıyla su sıkarak karşıladı. Havacılık geleneğine göre oluşturulan su takının altından geçen uçak, KKTC’ye giden 110 yolcuyu alarak geri döndü.

Pegasus’un Ordu-Giresun ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki direkt seferleri Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri gerçekleşecek.

Seferler Çarşamba günleri Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan Ordu-Giresun Havalimanı’na 10.40’ta, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Ercan Uluslararası Havalimanı’na 12.45’te düzenlenecek.

Cuma ve Pazar günleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 10.05’te, Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan ise 12.05’te kalkacak.

YORUMLAR
  • yorum2016-08-04 07:15:44MUSTAFA DÜMBÜL

    Ordu Giresun Havalimanı, Trabzon ve Çarşamba Havalimanlarının ortasında yer alması nedeniyle tüm orta ve doğu karadeniz bölgesine hizmet verilebilir bir öneme sahip olmaktadır.Bununla birlikte İstanbul'dan Ordu- Giresun Havalimanı'na yapılan seferlerin daha da artırılması gerekiyor.Pegasus tarafından sabah ve gece yapılan İstanbul seferlerine öğlen saatlerindede sefer eklenmesi uygun olur.Alucra Güven ve Fındıkkale Turizm'de uçak saatlerine uyacak şekilde öğlen 12.00 veya 13.00 saatlerindede Giresun'dan Alucra'ya sefer yapılmalıdır.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber