Ana Sayfa Güncel Köfte'de Markanın Adı BİLMEN

Köfte'de Markanın Adı BİLMEN

Alucralı işadamları, müteşebbisler her sektörde olduğu gibi yeme içme, gıda sektöründe de öncüler arasında. Bunlara bir yenisi daha eklendi, Köfte denince akla Bilmen Köfte gelecek.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2016 Pazar 19:58
Köfte'de Markanın Adı BİLMEN

Köfte'de Marka: Köfteci Bilmen

Alucralı hemşerimiz Mehmet Selim Bilmen'in Gaziosmanpaşa Küçükköy'de açtığı Köfte Restorunatında kendisini ziyaret edip sektördeki hedeflerini, neden bu işe giriştiği dinledik.

Mehmet Selim Bilmen şunları ifade etti:

Öncelikle kendimi tanıtayım. 1959 Giresun-Alucra'da doğdum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İlk, orta, lise öğrenimini İstanbul’da yaptım. Almanya’da Bilgisayar Mühendisliği, sonrasında yüksek lisans eğitimini tamamladım. Almanya dönüşü sonrası Türkiye'ye geri dönmemle aktif siyasetin içinde uzun yıllar yer aldım. Uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik, başkanlık yaptım. Şimdi köfte sektöründe kendi markamızı oluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Neden Bu Sektör?

Öncelikle insan yaşamı idame ettirdiği sürece yeme içme fiilini gerçekleştirmek zorunda. Alucralı her sektörde çok başarılı iş adamı arkadaşım dostum var. Ben bu işe çok öncedende meraklıydım, amacım katkısız tamamen doğal, herşeyden önce güvenilir vede en önemlisi damaklara hitap eden bir köfte markası oluşturmak istedim, üretiminden ve pişirme usulüne kadar herşeyiyle bana ait bir köfte ortaya çıkardık. Tekirdağ, İnegöl, Bursa, Akçaabat gibi ülkemizin nadide bölgelerinde kendilerine has markalaşan köfteciler var. Bizim gayemiz ve hedefimiz de Bilmen Köfte ile hem yöremizi hemde kendi markamızı oluşturmak, lezzeti ile damaklarda unutulmayacak bir tat bırakmaktır.

Eti Nereden Temin Ediyorsunuz?

Şuanda etlerimiz Balıkesir tarafında yetişen hayvanların tamamen islami usullere göre kesilerek müessemize getirilmekte. İlerleyen süreçte özellikle Alucra'dan ve o yöreden et getirmek kendi memleketimin yaylalarında yayılan hayvanların o lezzetli etini köfte şeklinde üretmek istiyoruz. Tabii bunun şimdilik biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Köfte'nin Sırrı Nedir?

Köftenin sırrı lezzetinde, damak tadında gizli. Lezzet görecelidir, değişkenlik gösterebilir ama bizim üretimi sağladığımız bu köfteyi henüz beğenmedim, olmamış diyen çıkmadı, çıkmaması içinde var gücümüzle çabalıyoruz. Tabii ki hayvanın etinin lezzeti, etin iyi terbiye edilmesi, köftenin kıvamının iyi tutturulması ve güzel pişirilmesi. Biz bu konuda oldukça iddialıyız. Köftenin servis edilecek aşamaya gelene kadar tüm işlemleri kendim gerçekleştiriyorum. Kullandığımız herşeyde en kalitelisini tercih ediyor insanlarımıza da bu kaliteyi tattırmanın keyfini yaşıyoruz.

İşletmeniz Kaç Kişilik? Ramazan'da Program Olacak mı?

Şuanda Gaziosmanpaşa Küçükköy'de bulunan işletmemiz 100 kişiye aynı anda hizmet verebilecek düzeyde. Yakın bir tarihde ikinci şubemizi açma planlarımız var. Tüm Ramazan ayı boyunca işletmemizde iftar programlarımız olacak, dernekler ve sivil toplum kuruluşlarının düzenleyecekleri etkinliklerde bizlerde bu lezzeti hemşerilerimizede tattıracağız. Özellikle Alucralı hemşerilerimizinde düzenleyecekleri iftar organizasyonlarında bekliyor olacağız.

Son Olarak  İnsanlar Köfteci Bilmen'i Neden Tercih Etsin?

Herşeyden önemlisi güvenilir ve lezzetini unutamayacakları bir köfte üretiyoruz, bunun için tercih edebilirler. Köftemizin tadına bakan mutlaka ikinci, üçüncü hatta sürekli bizim müşterimiz olacaktır. Bizim şuanda 1,5 yıllık bir mazimiz olmasına rağmen bu bölgede çok ciddi bir müşteri portföyüz oldu. Lezzetimize, köftemize güvenen bizleri tercih eden herkese vede hemşerilerimize teşekkür ederiz.


İletişim: Mevlana Mah. 838. Sk. No:2-4B
Yeşilpınar - Küçükköy
Gaziosmanpaşa, İstanbul
0(212) 909 36 01

YORUMLAR
 • yorum2016-06-19 09:01:57Serhat Yeğen

  Geçen gün iftarda oradaydım köfte harikaydı tebrik ederim, ellerinize sağlık. Bu lezzeti tatmanızı tavsiye ederim.

 • yorum2016-06-08 00:31:53Hacı Eyüp

  Selim abi, Hayırlı olsun.Allah c.c.Bereketini daim ve ganiyy eylesin.

 • yorum2016-06-06 06:29:32FUAT ERİLLİ

  RABBİM HAYIRLI KAZANÇLAR NASİP ETSİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

 • yorum2016-06-06 04:57:02Mehmet SERTTAŞ

  Hayırlı Uğurlu Olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber