Ana Sayfa Güncel Köklüce'ye Otoban Gibi Yol

Köklüce'ye Otoban Gibi Yol

Köklüce'ye Alucra Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresince yapılan yol çalışmaları hızla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2010 Çarşamba 11:32
Köklüce'ye Otoban Gibi Yol

Köklüce Köyünün ödüllü muhtarı Nazım (Hafız) Cırık ile yaptığımız görüşmede Köklüce Köyü ile Fevzi Çakmak köyü arasındaki bağlantı yolunun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Önce kendisi hakkında bilgi veren Cırık şunları iletti :

"Köklüce köyünde 1994 yılından itibaren muhtarlık yapıyorum. Valiliğimizin 12 Şubat 2008 tarihde Giresun'un toplam 533 köyünde yapmış olduğu incelemeler içerisinde bizim çalışmalarımızı uygun görerek sayın Mustafa Taşkesen Takdirname ile ödüllendirdi. Bizde elimizden geldiğince Köyümüze hizmet etmek için gayret ediyoruz.

Yol yapımını sayın vekilimiz Nurettin Canikli Bey 2008 yılında Yayla şenliğimizde
yapılacağını köylülerimize duyurdu. Buna istinaden İl Özel İdaresi ve Kaymakamlıkla etüt çalışması sonrası 2009 yılında çalışma başladı. Şuanda kaba olarak yol bitmiş durumda ama çakıllanması ve mıcır serilmesi en son da asfalt dökülmesiyle yol hizmete girecektir. Çok güzel bir yol yapıldığı kanaatindeyim.
Köklüce köyünü Fevzi Çakmak Köyü sınırları içerisinde D-40 Şiran ve Alucra karayoluna bağlanıyor. Bir kaç noktada genişletme yapıcaz bunun için kırıcı geldi, bazı yerlerde ise dinamitle patlatma yapılarak yol bu sene alt yapısı tamamlanmış hale gelecek. Yolun köyden D-40 karayoluna 5,5 km uzunluğu bulanmakta, genişliği ise 15 metre, bu yol bittiğinde ilçe merkezine 4 km daha kısa olacak.

Bu yolun yapılmasında başta Milletvekilimiz Nurettin Canikli'ye, hiçbir fedakarlığı esirgemeyen ilçe Kaymakamımız Ünal Koç beyefendi, İl Genel Meclis üyeleri İrfan Dikbaş, Fazlı Derbeder ve özel idare personeli çok teşekkür ederim" dedi.
Köy Muhtarı Nazım (Hafız) Cırık

Öte yandan Köklüce Köyünün Hunker Kalesi olarakda bilinen Könger tepesine Köy dernek yetkilileri büyük bir Türk Bayrağı yaptılar. Yaklaşık 2 ton mermer ile yapılan Dev Bayrak Fevzi Çakmak, Çalgan,  Hacı Hasan köylerinden de görülmekte. Katırlarla tepeye çıkarılan mermerler yaklaşık 1 aylık bir çalışma sonucu tamamlandı. Köy dernek başkanı Süleyman Güvenç'in özel çaba ve gayretleriyle yapılan Türk Bayrağı Köklüce köyüne ve ilçemize hayırlı olsun.


Yapılan Yol Çalışmlarından GörüntülerKöy Muhtarı Nazım Cırık'ın Takdirname ve Teşekkür BelgeleriKöy içerisinde bulunan Dibek Taşı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber