Ana Sayfa Güncel Köksal Çamaltı'dan Açıklama Geldi

Köksal Çamaltı'dan Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan elektrik kesintileriyle alakalı çıkan haberimize cevaben site editörümüzü arayan Tedaş Giresun İl Müdürü Köksal Çamaltı konuyla alakalı bilgilendirme yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2010 Pazartesi 09:53
Köksal Çamaltı'dan Açıklama Geldi

Sitede yayınlanan "Alucralının Suçu Ne?" isimli habere istinaden site editörümüz ile irtibata geçen Tedaş Giresun  İl Müdürü Köksal Çamaltı şu açıklamayı yaptı:

"Ben 2005 yılında göreve geldim, göreve gelir gelmez ilk işimde Samsun'da bulunan TEİAŞ İşletme Grup Müdürlüğüne Alucra ve Bulancak'a çok acil trafo kurulması gerektiğine dair bir rapor düzenleyip yolladım. O raporuda sizinle paylaşıyorum. Sorun şu aslında... Alucra elektrik enerjisini Suşehri ilçesinde bulunan merkezden enerji nakil hattı ile almakta. Bu hattın tahmini uzunluğu 200 km civarında. Bu hat Alucra'ya  gelene kadar Şebinkarahisar ve onun bir çok köyünede dağılıyor. Hasılı giderek artan enerji kullanımı da hattın yetersiz olmaya başlaması ve sorunların ortaya çıkmasına sebep olmakta. Bizim il idaresi olarak Trafo ve Boş hat çekebilme yetkimiz maalesef yoktur. Benim göreve geldiğimde ilk tespitim Alucra'nın yaşadığı bu sorunu çözmekti ama bu soruna çözüm üretecek birimde Samsun TEİAŞ yetkilileri ancak onlar trafo kurulmasını sağlayabilir. Hastahanede yaşanan olaylar gerçekten üzücü ama ben ilçede yetkililerden aldığım bilgiler dahilinde ilçede uzun bir süredir kesinti yaşanmamakta. Bahsettiğim gibi Alucra'nın yaşadığı bu soruna çözüm ilçeye yeni bir trafo merkezinin kurulmasında geçmektedir. Değerli Alucralı hemşehrilerimize hizmette hiçbir zaman geri kalmadık bütün köyler enerji nakil hatlarını yeniledik hatta yaylalara bile enerji götürdük. Sitedeki haberiniz beni biraz Alucralılara hizmet yapmak istemiyor gibi göstermiş ama sorun dediğimiz gibi bizi aşan bir konumda. İlgi ve alakanıza teşekkür ederim" dedi.

Alucrahaber.com olarak bizi arayan bilgilendiren Tedaş Giresun  İl Müdürü Köksal Çamaltı'na teşekkür ederiz.

2005 Yılında Alucra'ya Trafo Yapılması İçin Yolladığı Rapor

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber